OFICJALNIE: Hewelt i Danielewicz w Miedzi Legnica

OFICJALNIE: Hewelt i Danielewicz w Miedzi Legnica
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała o pozyskaniu Mateusza Hewelta i Krzysztofa Danielewicza.

Polski bramkarz, choć urodził się w Gdyni, karierę zaczynał w Irlandii, dokąd wyemigrował w wieku ośmiu lat. Najpierw trenował w Stella Maris, następnie w Shelbourne, aż trafił do akademii młodzieżowej Evertonu.

W „The Toffees” przedzierał się przez kolejne szczeble hierarchii klubowej, po drodze notując występy w zespole U-23. Kilka razy zasiadł także na ławce pierwszej drużyny, lecz ostatecznie debiutu się nie doczekał. 

Po wygaśnięciu kontraktu postanowił wrócić do Polski i tym samym zasilił barwy Miedzi Legnica. 22-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Drugi z pozyskanych, Krzysztof Danielewicz, w piłkarskim CV ma takie kluby jak Cracovia, Śląsk Wrocław czy Górnik Łęczna. Ostatnie dwa sezony spędził jednak w Chojniczance, gdzie wywalczył sobie pozycję jednego z liderów, a w minionej kampanii był nawet najlepszym strzelcem w drużynie. W sumie rozegrał przez ten czas 51 spotkań, zdobył 12 bramek i zanotował pięć finalnych podań. Środkowy pomocnik złożył podpis pod dwuletnią umową z możliwością rozszerzenia o kolejne 12 miesięcy. 

Dla „Miedzianki” to już kolejno szóste i siódme wzmocnienie przed nowym sezonem. Oprócz wspomnianej dwójki pozyskano m.in. Jana Ostrowskiego, a więc dwukrotnego reprezentanta Luksemburga. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy