OFICJALNIE: Hewelt i Danielewicz w Miedzi Legnica

OFICJALNIE: Hewelt i Danielewicz w Miedzi Legnica
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała o pozyskaniu Mateusza Hewelta i Krzysztofa Danielewicza.

Polski bramkarz, choć urodził się w Gdyni, karierę zaczynał w Irlandii, dokąd wyemigrował w wieku ośmiu lat. Najpierw trenował w Stella Maris, następnie w Shelbourne, aż trafił do akademii młodzieżowej Evertonu.

W „The Toffees” przedzierał się przez kolejne szczeble hierarchii klubowej, po drodze notując występy w zespole U-23. Kilka razy zasiadł także na ławce pierwszej drużyny, lecz ostatecznie debiutu się nie doczekał. 

Po wygaśnięciu kontraktu postanowił wrócić do Polski i tym samym zasilił barwy Miedzi Legnica. 22-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Drugi z pozyskanych, Krzysztof Danielewicz, w piłkarskim CV ma takie kluby jak Cracovia, Śląsk Wrocław czy Górnik Łęczna. Ostatnie dwa sezony spędził jednak w Chojniczance, gdzie wywalczył sobie pozycję jednego z liderów, a w minionej kampanii był nawet najlepszym strzelcem w drużynie. W sumie rozegrał przez ten czas 51 spotkań, zdobył 12 bramek i zanotował pięć finalnych podań. Środkowy pomocnik złożył podpis pod dwuletnią umową z możliwością rozszerzenia o kolejne 12 miesięcy. 

Dla „Miedzianki” to już kolejno szóste i siódme wzmocnienie przed nowym sezonem. Oprócz wspomnianej dwójki pozyskano m.in. Jana Ostrowskiego, a więc dwukrotnego reprezentanta Luksemburga. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Willian w pełni dogadany z Arsenalem Willian w pełni dogadany z Arsenalem OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy