2024-10-16 14:32:42; Aktualizacja: 4 dni temu
OFICJALNIE: Hiszpańska federacja reaguje na rasistowskie obelgi wobec swojego reprezentanta U-19 Fot. Shutterstock

W końcowych minutach meczu drużyn U-19 Rumunii i Hiszpanii obrażony rasistowsko przez jednego z rywali został młodzieżowy reprezentant „La Furia Roja” Elijah Gift.

„Gracz naszej drużyny narodowej do lat 19 Elijah Gift padł ofiarą rasistowskiego incydentu podczas meczu Rumunia – Hiszpania w ramach turnieju rozgrywanego w Bukareszcie. Zdecydowanie potępiamy wszelkie przejawy dyskryminacji w świecie piłki nożnej i zapewniamy Elijahowi pełne wsparcie z naszej strony” – przekazała w oświadczeniu Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF).

Wspomniane spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Elijah Gift pojawił się na boisku w 74. minucie. Wsparcie dla niego po meczu wyraził między innymi pozyskany niedawno przez Chelsea z Barcelony Marc Guiu.

18-letni skrzydłowy urodził się w hiszpańskiej Corelli, jednak jego ojciec pochodzi z Nigerii. W 2015 roku wraz z rodzicami przeprowadził się do Anglii i ma za sobą pobyt w akademiach Huddersfield Town orz Liverpoolu. W barwach drużyny U-18 „The Reds” strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst.

Obecnie jest związany z Athletikiem Bilbao i występuje tam w piątoligowej drużynie rezerw CD Basconia.

W reprezentacji Hiszpanii do lat 19 rozegrał łącznie trzy mecze. Oprócz Rumunii rywalizował także z Niemcami i Norwegią. Wcześniej na szczeblu U-18 trafił do siatki w spotkaniu ze Szwajcarią.