OFICJALNIE: Hitowa zmiana trenera w Ligue 1. Galtier odszedł z mistrzowskiego Lille

OFICJALNIE: Hitowa zmiana trenera w Ligue 1. Galtier odszedł z mistrzowskiego Lille fot. J.E.E. / Sipa / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: OGC Nice

Trener Christophe Galtier, mistrz Francji 2020/2021, został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec OGC Nice, bezpośrednio zastępując Adriana Urseę.

Galtier, po niespodziewanym zdobyciu tytułu mistrza Francji z Lille, zmienił klub, mimo szansy debiutu w Lidze Mistrzów.

Mówiło się ostatnio o nim między innymi nawet w kontekście objęcia posady menedżera Evertonu po Carlo Ancelottim.

Ostatecznie jednak 54-latek, zgodnie z pierwotnymi informacjami, został we Francji w OGC Nice, które buduje bardzo interesujący projekt sportowy.

W poniedziałek poinformowano, że strony doszły do porozumienia w kwestii kontraktu do 30 czerwca 2024 roku.

- Jestem zachwycony, że udało nam się dojść do porozumienia i Christophe Galtier został mianowany nowym trenerem naszej drużyny. To urodzony zwycięzca, który właśnie sięgnął po tytuł mistrza Francji. Wygrał to trofeum w ostatniej kolejce. To wymaga niesamowitej wytrwałości i woli walki - przyznał właściciel klubu i założyciel brytyjskiej firmy INEOS, Jim Ratcliffe.

Dla Galtiera jest to trzeci klub w charakterze pierwszego trenera. Zaczynał w AS Saint-Étienne, które prowadził w latach 2009-2017, by następnie trafić do wspomnianego Lille.

Jego nowy klub zakończył poprzedni sezon ligi francuskiej na dziewiątym miejscu.

Miliarder Ratcliffe przejął Niceę latem 2019 roku. Jest to prężnie działający 68-letni biznesmen, prezes firmy Ineos. Jego majątek wycenia się na 29 miliardów dolarów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy