OFICJALNIE: Honda menedżerem!

OFICJALNIE: Honda menedżerem!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FFC | AFC | Thmeythmey

Keisuke Honda nie czekał na zakończenie kariery piłkarskiej, by zostać menedżerem.

Były zawodnik Milanu podjął dość zaskakującą decyzję. Wielu piłkarzy decyduje się na karierę trenerską, kiedy już zawieszą buty na kołku, ale inaczej jest w przypadku Keisuke Hondy. Japończyk dopiero co związał się z Melbourne Victory w roli piłkarza, a teraz dość niespodziewanie podjął się zupełnie nowego wyzwania.

Kilka godzin temu 32-latek poinformował swoich kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przebywa w Kambodży, gdzie weźmie udział w konferencji prasowej, na której ogłoszona zostanie jego nowa funkcja. Okazuje się, że pomocnik od teraz będzie pełnił dwie istotne role w kambodżańskiej reprezentacji. Honda został... selekcjonerem oraz menedżerem zespołu.

Podjęcie się takiej roli jest o tyle zaskakujące, że zaledwie przed kilkoma dniami Honda związał się z australijskim Melbourne Victory po tym jak rozstał się z meksykańską Pachuką. Piłkarskie obowiązki oczywiście nie ułatwią pomocnikowi nowej pracy, ale działacze FFC oraz sam nowy selekcjoner znaleźli na to rozwiązanie.

Plan zakłada, iż Honda będzie utrzymywać stały kontakt z członkami swojego sztabu za pośrednictwem wideokonferencji. Rozmowy mają odbywać się co tydzień. Piłkarz zamierza też komunikować się z przedstawicielami klubów, by jak najlepiej przygotować reprezentację do nadchodzących meczów.

W listopadzie i w grudniu odbędzie się AFF Cup, w którym udział biorą reprezentacje z Azji Południowo-Wschodniej zrzeszone w mniejszej federacji podlegającej AFC. Zadaniem Hondy będzie osiągnięcie z Kambodżą jak najlepszego wyniku na tym turnieju.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” OFICJALNIE: Marek Saganowski odchodzi z Legii Warszawa OFICJALNIE: Marek Saganowski odchodzi z Legii Warszawa Marcin Wasilewski spróbuje sił w nowym sporcie?! „To zawsze było jego marzeniem i myślę, że ktoś go przekona” Marcin Wasilewski spróbuje sił w nowym sporcie?! „To zawsze było jego marzeniem i myślę, że ktoś go przekona” Manchester City: Grealish nowym transferowym życzeniem Guardioli Manchester City: Grealish nowym transferowym życzeniem Guardioli Ødegaard wybrał Real Madryt przez… możliwość występów w rezerwach?! Ødegaard wybrał Real Madryt przez… możliwość występów w rezerwach?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy