OFICJALNIE: Honda menedżerem!

OFICJALNIE: Honda menedżerem!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FFC | AFC | Thmeythmey

Keisuke Honda nie czekał na zakończenie kariery piłkarskiej, by zostać menedżerem.

Były zawodnik Milanu podjął dość zaskakującą decyzję. Wielu piłkarzy decyduje się na karierę trenerską, kiedy już zawieszą buty na kołku, ale inaczej jest w przypadku Keisuke Hondy. Japończyk dopiero co związał się z Melbourne Victory w roli piłkarza, a teraz dość niespodziewanie podjął się zupełnie nowego wyzwania.

Kilka godzin temu 32-latek poinformował swoich kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przebywa w Kambodży, gdzie weźmie udział w konferencji prasowej, na której ogłoszona zostanie jego nowa funkcja. Okazuje się, że pomocnik od teraz będzie pełnił dwie istotne role w kambodżańskiej reprezentacji. Honda został... selekcjonerem oraz menedżerem zespołu.

Podjęcie się takiej roli jest o tyle zaskakujące, że zaledwie przed kilkoma dniami Honda związał się z australijskim Melbourne Victory po tym jak rozstał się z meksykańską Pachuką. Piłkarskie obowiązki oczywiście nie ułatwią pomocnikowi nowej pracy, ale działacze FFC oraz sam nowy selekcjoner znaleźli na to rozwiązanie.

Plan zakłada, iż Honda będzie utrzymywać stały kontakt z członkami swojego sztabu za pośrednictwem wideokonferencji. Rozmowy mają odbywać się co tydzień. Piłkarz zamierza też komunikować się z przedstawicielami klubów, by jak najlepiej przygotować reprezentację do nadchodzących meczów.

W listopadzie i w grudniu odbędzie się AFF Cup, w którym udział biorą reprezentacje z Azji Południowo-Wschodniej zrzeszone w mniejszej federacji podlegającej AFC. Zadaniem Hondy będzie osiągnięcie z Kambodżą jak najlepszego wyniku na tym turnieju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy