OFICJALNIE: Hubert Matynia znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Hubert Matynia znalazł nowy klub fot. Fotopyk
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Hubert Matynia będzie kontynuował karierę w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-latek odszedł po roku z Miedzi Legnica.

Skrzydłowy z Wrześni zapowiadał się niegdyś na wielki talent, lecz łatwo dojść do wniosku, że jego kariera nie potoczyła się zgodnie z przewidywaniami.

W swoim najlepszym momencie Matynia otrzymał nawet powołanie do reprezentacji Polski. Ostatecznie nie zdołał, i już raczej nie zdoła, w niej zadebiutować.

Po latach spędzonych w Pogoni Szczecin 27-latek zasilił zeszłego lata Miedź Legnicę. Na początku tej przygody występował w miarę regularnie. Wiele zmieniło zatrudnienie w październiku trenera Grzegorza Mokrego. 38-latek stawiał na niego zdecydowanie radziej.

Po spadku legnickiej drużyny do pierwszej ligi pewne było, że dojdzie w niej do licznych roszad. Jedną z ich ofiar został właśnie Matynia, który zostanie na zapleczu Ekstraklasy.

Wszechstronny zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

- Na razie uczę się tego miasta i wszystko jest dla mnie nowe, ale odczucia są pozytywne. Zainteresowanie całego klubu, dyrektora sportowego oraz trenera zaważyło na tym, że zdecydowałem się przenieść do Zagłębia. Infrastruktura również zrobiła na mnie duże wrażenie i mam tylko nadzieję, że kibice licznie będą zapełniać nowy stadion na naszych domowych meczach - powiedział Matynia podczas prezentacji w nowych barwach.

To drugi transfer „Czerwono-Zielono-Białych” tego lata. Wcześniej na Kresową trafił Paweł Szostek, który wstępował ostatnio w zespole czeskiej MFK Karwina do lat 19.

Zagłębie Sosnowiec zakończyło minione rozgrywki ligowe na jedenastej lokacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy