OFICJALNIE: Ibrahim Amadou w Norwich City

OFICJALNIE: Ibrahim Amadou w Norwich City fot. Norwich City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Norwich City

Ibrahim Amadou będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Norwich City.

Defensywny pomocnik przenosi się do beniaminka angielskiej Premier League na zasadzie rocznego wypożyczenia z Sevilli. W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający „Kanarkom” definitywne wykupienie 26-letniego zawodnika.

Nieoficjalnie mówi się, że Norwich City będzie mogło nabyć prawa do dłuższego korzystania z usług byłego młodzieżowego reprezentanta Francji za 10 milionów euro.

Ibrahim Amadou zasilił szeregi ekipy z Andaluzji przed startem minionego sezonu. Wówczas przedstawiciele drużyny z LaLiga wiele sobie obiecywali po tym piłkarzy, który miał się stać jedną z czołowych postaci w zespole.

Niestety gracz o kameruńskich korzeniach nie potrafił się odnaleźć na hiszpańskich boiskach. Co prawda w poprzednich rozgrywkach pojawił 32-krotnie na boisku w koszulce Sevilli, ale tylko połowę z tych spotkań rozpoczął w wyjściowym składzie.

Defensywny pomocnik jest siódmym letnim wzmocnieniem Norwich City, które do tej pory wydało na rynku transferowym mniej niż pięć milionów euro.

Przed nim kontrakty z angielskim zespołem podpisali Ralf Fährmann, Sam Byram, Daniel Adshead, Josip Drmić, Patrick Roberts i Rocky Bushiri.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy