OFICJALNIE: Ibrahim Amadou w Norwich City

OFICJALNIE: Ibrahim Amadou w Norwich City fot. Norwich City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Norwich City

Ibrahim Amadou będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Norwich City.

Defensywny pomocnik przenosi się do beniaminka angielskiej Premier League na zasadzie rocznego wypożyczenia z Sevilli. W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający „Kanarkom” definitywne wykupienie 26-letniego zawodnika.

Nieoficjalnie mówi się, że Norwich City będzie mogło nabyć prawa do dłuższego korzystania z usług byłego młodzieżowego reprezentanta Francji za 10 milionów euro.

Ibrahim Amadou zasilił szeregi ekipy z Andaluzji przed startem minionego sezonu. Wówczas przedstawiciele drużyny z LaLiga wiele sobie obiecywali po tym piłkarzy, który miał się stać jedną z czołowych postaci w zespole.

Niestety gracz o kameruńskich korzeniach nie potrafił się odnaleźć na hiszpańskich boiskach. Co prawda w poprzednich rozgrywkach pojawił 32-krotnie na boisku w koszulce Sevilli, ale tylko połowę z tych spotkań rozpoczął w wyjściowym składzie.

Defensywny pomocnik jest siódmym letnim wzmocnieniem Norwich City, które do tej pory wydało na rynku transferowym mniej niż pięć milionów euro.

Przed nim kontrakty z angielskim zespołem podpisali Ralf Fährmann, Sam Byram, Daniel Adshead, Josip Drmić, Patrick Roberts i Rocky Bushiri.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy