OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone

OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na przeniesienie Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok.

Shinzō Abe, pełniący funkcję premiera Japonii, zaproponował na telekonferencji z udziałem przewodniczącego MKOl-u - Thomasa Bacha, władz Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 oraz gubernatora Tokio - Yuriko Koike, aby zbliżające się Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na przyszły rok z uwagi na panującą na świecie epidemię koronawirusa.

Jego prośba połączona z najnowszymi danymi dostarczonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) spowodowały zmianę nastawienia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w stosunku do swojego wcześniejszego stanowiska i tym samym ogłoszono, że 24 lipca nie dojdzie do oficjalnego rozpoczęcia igrzysk.

MKOl w opublikowanym komunikacie zaznaczył, że dokładny nowy termin imprezy nie został jeszcze ustalony, ale nie może ona rozpocząć się później niż latem 2021 roku.

Ponadto ustalono, że płomień olimpijski pozostanie już na terenie Japonii i nazwa Tokio 2020 zostanie zachowana dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy