OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone

OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na przeniesienie Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok.

Shinzō Abe, pełniący funkcję premiera Japonii, zaproponował na telekonferencji z udziałem przewodniczącego MKOl-u - Thomasa Bacha, władz Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 oraz gubernatora Tokio - Yuriko Koike, aby zbliżające się Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na przyszły rok z uwagi na panującą na świecie epidemię koronawirusa.

Jego prośba połączona z najnowszymi danymi dostarczonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) spowodowały zmianę nastawienia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w stosunku do swojego wcześniejszego stanowiska i tym samym ogłoszono, że 24 lipca nie dojdzie do oficjalnego rozpoczęcia igrzysk.

MKOl w opublikowanym komunikacie zaznaczył, że dokładny nowy termin imprezy nie został jeszcze ustalony, ale nie może ona rozpocząć się później niż latem 2021 roku.

Ponadto ustalono, że płomień olimpijski pozostanie już na terenie Japonii i nazwa Tokio 2020 zostanie zachowana dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy