OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone

OFICJALNIE: Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na przeniesienie Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok.

Shinzō Abe, pełniący funkcję premiera Japonii, zaproponował na telekonferencji z udziałem przewodniczącego MKOl-u - Thomasa Bacha, władz Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 oraz gubernatora Tokio - Yuriko Koike, aby zbliżające się Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na przyszły rok z uwagi na panującą na świecie epidemię koronawirusa.

Jego prośba połączona z najnowszymi danymi dostarczonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) spowodowały zmianę nastawienia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w stosunku do swojego wcześniejszego stanowiska i tym samym ogłoszono, że 24 lipca nie dojdzie do oficjalnego rozpoczęcia igrzysk.

MKOl w opublikowanym komunikacie zaznaczył, że dokładny nowy termin imprezy nie został jeszcze ustalony, ale nie może ona rozpocząć się później niż latem 2021 roku.

Ponadto ustalono, że płomień olimpijski pozostanie już na terenie Japonii i nazwa Tokio 2020 zostanie zachowana dla Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy