Oficjalnie: Imbula w Stoke

Oficjalnie: Imbula w Stoke
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Stoke City

Giannelli Imbula jest bohaterem rekordowego transferu Stoke City.

Anglicy zapłacili za niego FC Porto aż 18,3 milionów funtów (kwota potwierdzona w komunikacie). Dodatkowo Portugalczycy dostaną 15% kwoty następnego transferu Francuza, który podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Latem minionego roku Imbula przeniósł się z Olympique Marsylia do Porto za 20 milionów euro. Pomimo wysokiej kwoty transferowej, nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie "Smoków". Na boisku pojawił się w dziesięciu meczach ligi portugalskiej, w siedmiu z nich w pierwszym składzie.

Wcześniej jednak brylował w Ligue 1, dlatego Stoke zdecydowało się zaryzykować i pobić rekord, należący dotychczas do Xherdana Shaqiriego (za 12 milionów funtów z Interu latem 2015 roku).

23-letni pomocnik jest wychowankiem Guingamp, które przy okazji transferu do Marsylii w 2013 roku zarobiło siedem milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy