OFICJALNIE: Inglese, Cornelius i Kulusevski w Parmie

OFICJALNIE: Inglese, Cornelius i Kulusevski w Parmie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Parma FC

Parma potwierdziła sprowadzenie trzech piłkarzy. Są to kolejno Roberto Inglese, Andreas Cornelius i Dejan Kulusevski.

Najdroższy z całej trójki będzie bez wątpienia środkowy napastnik wypożyczony z Napoli. Jego zobowiązania wobec „Błękitnych” jednak już wkrótce wygasną, a stanie się tak po zakończeniu sezonu. Strony ustaliły bowiem warunki rocznego wypożyczenia wartego dwa miliony euro z obowiązkiem wykupu za kwotę 18 milionów euro plus bonusy warte kolejne dwa miliony.

Roberto Inglese w ubiegłym sezonie strzelił dla Parmy dziewięć goli i asystował przy dwóch kolejnych. Może nie są to liczby imponujące, lecz sztab szkoleniowy klubu dostrzegł u 27-latka spory margines do poprawy.

Kolejny z pozyskanych, także grający na pozycji środkowego napastnika, przybył z Atalanty. Podobnie jak w przypadku Włocha, przeniesienie odbyło się na zasadzie wypożyczenia, lecz tym razem na dwa sezony. Po tym czasie „Gialloblu” muszą przelać na konto ekipy z Bergamo 7-7,5 miliona euro, dzięki temu pozyskają Duńczyka na stałe.

Listę wzmocnień tymczasowo zamyka Dejan Kulusevski. Szwed posiadający macedoński paszport został bohaterem sezonowego wypożyczenia bez opcji kupna. 19-letni środkowy pomocnik przez ostatnie lata szkolił się w akademii Atalanty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy