OFICJALNIE: Ionuț Radu po dekadzie opuścił Włochy

OFICJALNIE: Ionuț Radu po dekadzie opuścił Włochy fot. AJ Auxerre
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Auxerre

Ionuț Radu został wypożyczony z Interu Mediolan. Rumun dokończy sezon w AJ Auxerre.

Beniaminek Ligue 1 musiał szybko reagować. O rozwiązanie kontraktu poprosił bowiem Benoît Costil, podstawowy bramkarz, który niebawem dołączy do Lille OSC na mocy wolnego transferu.

Następstwem tego było stanięcie przez dziewiętnasty klub francuskiej ekstraklasy do rywalizacji z Lorient i Montpellier o Ionuța Radu. Konkurencja została pokonana.

Inter Mediolan zgodził się na wypożyczenie ważne do 30 czerwca bez opcji kupna. Zawodnik otrzymał koszulkę z numerem 1.

Dla Rumuna transfer ma symboliczny wymiar. Opuścił Włochy po równo dekadzie. Jego pierwszym klubem na Półwyspie Apenińskim było US Pergolettese 1932, skąd trafił do „Nerazzurrich”.

Następne lata to już wypożyczenia do Avellino, Genoi, Parmy i Cremonese.

25-latek jak dotąd między słupkami ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza stanął tylko pięć razy.

Łączny dorobek dwukrotnego reprezentanta Rumunii w Serie A to 63 występy oraz 11 czystych kont.

Przedtem do Aj Auxerre dołączyli Akim Zedadka, Isaak Touré, Matthis Abline i Elisha Owusu. W międzyczasie zespół opuścili Gaëtan Charbonnier, a także Quentin Bernard.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy