OFICJALNIE: Isco odchodzi z Sevilli

OFICJALNIE: Isco odchodzi z Sevilli fot. Antonio Pozo / PRESSIN/SIPA USA/PressFocu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sevilla

Sevilla poinformowała o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Isco.

Doświadczony pomocnik zakończył ostatniego lata swój długoletni pobyt w Realu Madryt i za namową trenera Julena Lopeteguiego zgodził się na zasilenie Sevilli.

30-letni zawodnik wierzył głęboko w to, że będzie odgrywał ważną rolę w drużynie prowadzonej przez byłego opiekuna „Królewskich” czy reprezentacji Hiszpanii i tak się w istocie stało, choć nie przełożyło się to na dobre wyniki klubu z Andaluzji, co pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci zwolnienia dotychczasowego szkoleniowca i zatrudnienia w jego miejsce Jorge Sampaolego.

Argentyńczyk nie był już tak mocno przywiązany do Isco, co postanowił wykorzystać dyrektor sportowy Monchi, który nie należał do zwolenników sprowadzenie ofensywnego piłkarza.

W tej sytuacji pomocnik zdał sobie szybko sprawę z tego, że kontynuowania przez niego kariery w Sevilli może się źle skończyć. Dlatego rozpoczął niezwłocznie rozmowy z władzami klubu w celu znalezienia korzystnego dla wszystkich wyjścia z trudnego położenia.

Prowadzone przez obie strony negocjacje doprowadziły do wypracowania porozumienia odnośnie przedwczesnego rozwiązania kontraktu, który miał obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Tym samym 30-latek opuszcza struktury zespołu z Andaluzji po rozegraniu dziewiętnastu spotkań z zaliczonym trafieniem oraz trzema asystami.

Najbliższa przyszłości Isco nie jest znana, ale z pewnością nie będzie on narzekał na brak zainteresowania i być może skusi się na podjęcie pierwszego zagranicznego wyzwania w karierze, ponieważ do tej pory wychowanek Valencii występował wyłącznie na rodzimych boiskach. Poza wymienionymi drużynami bronił jeszcze barw Málagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO] Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy