OFICJALNIE: Jádson zagra w brazylijskiej trzeciej lidze

OFICJALNIE: Jádson zagra w brazylijskiej trzeciej lidze fot. Athletico Paranaense
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: EC Vitória

Znany z występów w Szachtarze Donieck Jádson przechodzi z Athletico Paranaense do EC Vitórii, która spadła do brazylijskiej Série C.

38-latek opuszcza więc klub, którego jest wychowankiem i do którego w 2020 roku wrócił po piętnastu latach występów na trzech kontynentach. Bezpośrednio z Paranaense kupił go w 2012 roku Szachtar Donieck. W barwach ukraińskiego potentata ofensywny pomocnik sięgnął po sześć mistrzostw kraju i Puchar UEFA. Po powrocie do ojczyzny dołożył do tego dwa tytuły mistrzowskie z Corinthians. Przez rok  grał też w chińskim TJ Quanjian.

W Athletico Paranaense Jádson rozegrał w ostatnim sezonie dziewięć meczów w lidze i pięć w Copa Sudamericana, przyczyniając się tym samym do wygrania przez swój klub tych rozgrywek. Końcową część sezonu doświadczony zawodnik spędził już jednak na wypożyczeniu w drugoligowym Avaí. W jego barwach również wystąpił dziewięciokrotnie i pomógł w zajęciu czwartego miejsca w lidze dającego awans do Série A. 

Miejsce 18. zajęła natomiast EC Vitória, a to oznacza, że kolejne rozgrywki, już z Jádsonem w składzie, rozpocznie od Série C. Zawodnik przeniesie się do tego zespołu na zasadzie wolnego transferu, stając się jego kolejnym wzmocnieniem przed walką o powrót na zaplecze brazylijskiej ekstraklasy. Zwycięzca Pucharu Konfederacji 2013 z „Canarinhos” został ogłoszony nowym piłkarzem „Lwów” wraz z Jeferssonem Renanem. Wcześniej ogłoszono też nazwiska dziesięciu innych nowych nabytków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy