OFICJALNIE: Jakub Łabojko opuścił Brescię. Powalczy o mistrzostwo kraju

2022-01-26 08:59:20; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Jakub Łabojko opuścił Brescię. Powalczy o mistrzostwo kraju Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus Źródło: AEK Larnaka

Jakub Łabojko przeniósł się na wypożyczenie do końca sezonu z Brescii do AEK-u Larnaka.

Łabojko trafił do Włoch we wrześniu 2020 roku. Miał wówczas za sobą dobry sezon w Śląsku Wrocław, gdzie stanowił o sile środka pola i pomógł drużynie zakończyć rozgrywki Ekstraklasy na wysokiej piątej pozycji.

Pozwoliło mu to na przenosiny do drugoligowej Brescii, która za jednokrotnego reprezentanta Polski U-21 zapłaciła 600 tysięcy euro. Podpisany wtedy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Przygoda 24-latka zaczęła się dobrze, bowiem był on istotnym elementem pierwszej jedenastki. W debiutanckim sezonie zagrał w sumie 33 mecze na poziomie Serie B, w których zanotował bramkę i asystę.

Zupełnie gorzej przebiega dla niego obecna kampania. Polak stracił swoją pozycję w wyjściowym składzie. W walczącej o awans do Serie A Brescii wystąpił tylko raz, zaliczając zaledwie 17 minut gry.

Aby nie stracić reszty sezonu, Łabojko udał się w styczniu na wypożyczenie. O jego podpis walczyły kluby Ekstraklasy, jednak sam zdecydował się na przenosiny na Cypr. Nowym zespołem środkowego pomocnika została w ramach półrocznego wypożyczenia AEK Larnaka.

Cypryjczycy zajmują aktualnie trzecią pozycję w tamtejszych rozgrywkach ligowych. Do liderującego Apollonu Limassol tracą zaledwie dwa punkty, a więc wciąż mają spore szanse w walce o krajowe mistrzostwo. Łabojko może okazać się w tym kontekście istotnym wzmocnieniem.