OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk wypożyczony z Leicester City

OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk wypożyczony z Leicester City fot. Jamie Johnston / Focus Images / MB Media / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Hartlepool United

Jakub Stolarczyk spędzi rundę wiosenną sezonu 2022/2023 w Hartlepool United.

Latem Leicester City wypożyczyło Jakub Stolarczyka do rywalizującego w League One, a więc w trzeciej lidze angielskiej Fleetwood Town. Polski bramkarz ani razu nie wystąpił w tych rozgrywkach, trzykrotnie pojawiając się na murawie w EFL Trophy i raz w Pucharze Ligi. 22-latek miał przebywać w klubie do końca sezonu, ale jego wypożyczenie skrócono.

Teraz golkiper będzie próbował swoich sił szczebel niżej, w League Two. Hartlepool United, do którego trafił, zajmuje dopiero 22. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Ma nad nią dwa punkty przewagi. Leicester zapewne liczy na to, że w nowym miejscu jego zawodnik będzie grał częściej.

Dla Stolarczyka to w sumie trzecie wypożyczenie z King Power Stadium. Jeszcze wcześniej przebywał w Dunfermline Athletic.

Bramkarz, który w Polsce trenował w UKS-ie Chęciny i Piaście Chęciny, przeniósł się do Leicester w 2017 roku. W angielskim klubie występował w juniorach i zespole młodzieżowym. W pierwszej drużynie siadał na ławce rezerwowych w Lidze Europy czy krajowych pucharach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy