OFICJALNIE: James Justin w Leicester City

OFICJALNIE: James Justin w Leicester City fot.
Paweł Hanejko
Źródło: Leicester City

Leicester City poinformowało o pozyskaniu Jamesa Justina.

21-latek przeprowadza się na King Power Stadium z Luton Town na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Media spekulują, że przedstawiciele „Lisów” przeznaczyli na pozyskanie utalentowanego defensora około ośmiu milionów funtów (około dziewięciu milionów euro). Tym samym „The Hatters” dokonali swojej rekordowej sprzedaży, ponieważ do tej pory największą sumę zainkasowali z tytułu odejścia Curtisa Daviesa do West Bromwich Albion w sierpniu 2005 roku. Wówczas na konto klubu wpłynęło 4,5 miliona euro.

- Jestem w świetnym miejscu. Myślę, że minęło już sporo czasu, odkąd występuje w dorosłej piłce i ten moment jest idealny na przeprowadzkę do Premier League. Teraz koncentruję się na treningach i liczę, że już wkrótce dostanę swoją szansę - powiedział rozentuzjazmowany piłkarz.

Justin występował w poprzednim sezonie na boiskach League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii). Tam spisywał się bardzo przyzwoicie. W 43 meczach strzelił trzy bramki i zanotował osiem asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy