OFICJALNIE: Jan Bednarek wrócił do Southampton

OFICJALNIE: Jan Bednarek wrócił do Southampton fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Southampton

Southampton potwierdziło wcześniejszy powrót Jana Bednarka z wypożyczenia do Aston Villi.

Jan Bednarek udał się na wypożyczenie z Southampton do Aston Villi we wrześniu. Jak mówił, chciał w ten sposób wyjść ze swojej strefy komfortu i powalczyć o miejsce w składzie nowego zespołu. Niestety mu się to nie udało. Polak zanotował tylko trzy występy w Premier League i jeden w Pucharze Anglii. Nie stawiał na niego zarówno Steven Gerrard, jak i Unai Emery, który przejął drużynę w listopadzie.

26-latek miał przebywać w Birmingham do końca sezonu, ale jego pobyt tam właśnie został skrócony. Polak dokończy rozgrywki w Southampton, któremu będzie starał się pomóc wywalczyć utrzymanie w Premier League. 46-krotny reprezentant kraju oczywiście liczy na powrót do regularnego grania.

Sytuacja „Świętych” nie wygląda za wesoło, choć jeszcze nie jest dramatyczna. Zespół z St Mary's Stadium z dorobkiem 15 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Premier League. Do bezpiecznej lokaty traci dwa „oczka”. Szybko może więc to odrobić.

W listopadzie drużynę przejął nowy menedżer - Nathan Jones. Licząc wszystkie rozgrywki, na razie zanotowała ona pod wodzą 49-latka cztery zwycięstwa i pięć porażek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy