Oficjalnie: Janko w FC Porto

Oficjalnie:  Janko w FC Porto
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Porto

Napastnik Twente Enschede przenosi się do Portugalii! Marc Janko nie zostanie partnerem Pawła Brożka, lecz zasili skład FC Porto.

Po wypożyczeniu z Trabzonsporu Pawła Brożka, szefowie „The Boys” chcieli iść za ciosem i ściągnąć jeszcze Marc’a Janko z drużyny wicemistrza Holandii. Austriak wybrał jednak Portugalię i tamtejsze FC Porto. Nie wiadomo dokładnie jak wysoka była kwota odstępnego. Stawką wyjściowa do negocjacji była suma 4,2 miliona euro, nieofcjalnie mówi się, że Holendrzy wynegocjowali około dwa miliony więcej.

- Klub oczekuje ode mnie bramek. Klub szukał kilera pola karnego i zgłosił się po mnie. Zrobię wszystko, aby spełnić oczekiwania - powiedział Janko.

28-letni zawodnik rozegrał w tym sezonie 26 spotkań, strzelił 17 bramek i znacznie przyczynił się do drugiego miejsca w tabeli, jakie odnotowało Twente. Kontrakt Janko będzie obowiązywał przez 3,5 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy