OFICJALNIE: Jarosław Jach wrócił do Ekstraklasy. Znowu zagra w Rakowie Częstochowa

OFICJALNIE: Jarosław Jach wrócił do Ekstraklasy. Znowu zagra w Rakowie Częstochowa fot. Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa ogłosił pozyskanie Jarosława Jacha.

Wicelider Ekstraklasy ponownie wypożyczył środkowego obrońcę z Crystal Palace. Jach będzie reprezentował barwy Rakowa przynajmniej do końca sezonu 2020/2021.

- Cieszymy się, że Jarek do nas wraca. Dobrze go znamy i on zna nas. Wie, jak wygląda proces treningowy, na jakie elementy kładziemy nacisk i jakie są oczekiwania w stosunku do jego osoby. Potrzebujemy wzmocnienia i podniesienia konkurencji w linii obrony, a okres przygotowawczy jest bardzo krótki, więc cieszymy się, że mamy szansę pozyskać kogoś, kto nie będzie musiał się wszystkiego uczyć od nowa - powiedział dyrektor sportowy klubu z Częstochowy, Paweł Tomczyk.

Jach występował w Rakowie w poprzednim sezonie. W jego trakcie zanotował 24 występy w Ekstraklasie. Zdobył dwie bramki. Częstochowianie zakończyli rozgrywki na dziesiątym miejscu w tabeli.

Potem defensor wrócił do Anglii i zadebiutował w pierwszym zespole Crystal Palace w Pucharze Ligi. Następnie został wypożyczony do Fortuny Sittard, w barwach której uzbierał trzy występy w Eredivisie. Miał tam przebywać do końca sezonu, ale plany uległy zmianie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy