OFICJALNIE: Jarosław Rakicki wraca do gry po opuszczeniu Zenitu Sankt Petersburg

OFICJALNIE: Jarosław Rakicki wraca do gry po opuszczeniu Zenitu Sankt Petersburg fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Adana Demirspor

Środkowy obrońca Jarosław Rakicki po dłuższej przerwie od gry zapoczątkował kolejną przygodę w swojej karierze. Od nowego sezonu będzie bronił barw Adana Demirspor.

Przez ostatnie blisko pięć miesięcy doświadczony piłkarz przebywał na bezrobociu. Stało się tak wskutek zerwania kontraktu z Zenitem Sankt Petersburg, kiedy kilka dni wcześniej Rosja wywołała wojnę z Ukrainą.

32-latek związał się tym samym z trzeci klubem w swojej historii. Jego nowym pracodawcą stała się Adana Demirspor - dziewiąta ekipa Süper Lig, która podpisała z reprezentantem Ukrainy kontrakt na najbliższy rok z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Od najmłodszych lat Rakicki rozwijał swoje umiejętności w szkółce Szachtara Donieck. To właśnie tam zdobywał najwięcej sukcesów. Grając przez blisko dekadę, jako zawodnik pierwszego zespołu przyczynił się do ośmiu krajowych mistrzostw oraz sześciu Pucharów Ukrainy.

W styczniu 2019 roku defensor postanowił spróbować nowego wyzwania. Przeniósł się do Zenitu, a jego matczyny klub zainkasował za transfer 10 milionów euro.

W Petersburgu rok do roku udowadniał wraz z zespołem dominację w Priemjer-Lidze, sięgając po cztery tytuły.

Dzięki sukcesom na krajowych podwórkach Rakicki wielokrotnie doświadczył występów w elitarnej Lidze Mistrzów. Jego bilans na tym poziomie rozgrywek to 70 spotkań, w których dołożył od siebie trzy trafienia i sześć asyst.

O usługi piłkarza formacji obronnej ubiegał się także İstanbul Başakşehir.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy