OFICJALNIE: Jarosław Rakicki wraca do gry po opuszczeniu Zenitu Sankt Petersburg

OFICJALNIE: Jarosław Rakicki wraca do gry po opuszczeniu Zenitu Sankt Petersburg fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Adana Demirspor

Środkowy obrońca Jarosław Rakicki po dłuższej przerwie od gry zapoczątkował kolejną przygodę w swojej karierze. Od nowego sezonu będzie bronił barw Adana Demirspor.

Przez ostatnie blisko pięć miesięcy doświadczony piłkarz przebywał na bezrobociu. Stało się tak wskutek zerwania kontraktu z Zenitem Sankt Petersburg, kiedy kilka dni wcześniej Rosja wywołała wojnę z Ukrainą.

32-latek związał się tym samym z trzeci klubem w swojej historii. Jego nowym pracodawcą stała się Adana Demirspor - dziewiąta ekipa Süper Lig, która podpisała z reprezentantem Ukrainy kontrakt na najbliższy rok z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Od najmłodszych lat Rakicki rozwijał swoje umiejętności w szkółce Szachtara Donieck. To właśnie tam zdobywał najwięcej sukcesów. Grając przez blisko dekadę, jako zawodnik pierwszego zespołu przyczynił się do ośmiu krajowych mistrzostw oraz sześciu Pucharów Ukrainy.

W styczniu 2019 roku defensor postanowił spróbować nowego wyzwania. Przeniósł się do Zenitu, a jego matczyny klub zainkasował za transfer 10 milionów euro.

W Petersburgu rok do roku udowadniał wraz z zespołem dominację w Priemjer-Lidze, sięgając po cztery tytuły.

Dzięki sukcesom na krajowych podwórkach Rakicki wielokrotnie doświadczył występów w elitarnej Lidze Mistrzów. Jego bilans na tym poziomie rozgrywek to 70 spotkań, w których dołożył od siebie trzy trafienia i sześć asyst.

O usługi piłkarza formacji obronnej ubiegał się także İstanbul Başakşehir.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy