OFICJALNIE: Jaroszyński opuścił Genoę

OFICJALNIE: Jaroszyński opuścił Genoę fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Pescara Calcio | Gianluca Di Marzio

Genoa i Pescara Calcio doszły do porozumienia w sprawie transferu Pawła Jaroszyńskiego.

Polak, po dwóch sezonach spędzonych w Chievo Verona, dosyć nieoczekiwanie przeniósł się do Genoi. „Rossoblu” na jego angaż wyłożyli cztery miliomy, a miesiąc później wysłali na wypożyczenie do niższej ligi.

W ten sposób blisko 26-letni zawodnik znalazł się w Salernitanie. Na poziomie Serie B nasz rodak zbierał znakomite opinie i już pod koniec maja wyjawił, że zainteresowanie jego pozyskaniem przejawia kilka klubów, w tym te zagraniczne.

Ostatecznie, gdy Paweł Jaroszyński wrócił do macierzystej ekipy, okazało się, że będzie nadal występował na Półwyspie Apenińskim. Zakontraktowanie lewego bądź środkowego obrońcy ogłosiła właśnie Pescara Calcio.

Już przed kilkoma dniami Gianluca Di Marzio informował, że operacja odbędzie się na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu po ewentualnym awansie do Serie A.

Głównym celem byłego młodzieżowego reprezentanta „Biało-Czerwonych” jest obecnie wywalczenie sobie przepustki do gry w seniorskiej kadrze narodowej.

Minioną kampanię skończył on z 34 występami i jedną asystą na swoim koncie. Z kolei „Delfiny” uplasowały się wówczas na siedemnastym miejscu w tabeli (siedem pozycji za Salernitaną).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy