OFICJALNIE: Jeden z najbardziej nietypowych transferów zimowego okna. Hernan Barcos... w Bangladeszu

OFICJALNIE: Jeden z najbardziej nietypowych transferów zimowego okna. Hernan Barcos... w Bangladeszu fot. Bashundara Kings
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bashundara Kings

Piłkarze pod koniec swoich karier często wyjeżdżają w kierunku egzotycznej przygody. Mimo wszystko, Hernán Barcos, czyli popularny „Pirat”, dokonał niestandardowego wyboru, zasilając Bashundhara Kings z Bangladeszu.

Barcos już został zaprezentowany w Dhace na... terenie budowy Bashundara Sports Complex. Tam też porozmawiał z lokalnymi dziennikarzami, którzy oczywiście nie omieszkali zapytać o znajomość piłkarza z Lionelem Messim. - Gra z Messim to jedno z najważniejszych osiągnięć, jakie może spotkać profesjonalnego piłkarza, sam dostałem taką szansę. Naprawdę dobrze mi się grało obok niego. Nigdy nie zapomnę tego osobistego doświadczenia - powiedział.

35-letni napastnik związał się z mistrzem Bangladeszu umową do końca 2020 roku. Stanowi istotne wzmocnienie szczególnie w kontekście rywalizacji w AFC Cup, czyli drugim najważniejszym kontynentalnym pucharze w Azji. Zadebiutuje najprawdopodobniej 11 marca meczem przeciwko TC Sports z Malediwów.

Dla niezwykle doświadczonego Argentyńczyka nie jest to oczywiście pierwszy wyjazd zagraniczny. Już jako 21-latek po raz pierwszy opuścił ojczyznę na rzecz paragwajskiego Club Guaraní. Występował potem też w Ekwadorze (Olmedo, LDU Quito), Serbii (Crvena zvezda), Chinach (Shnaghai Shenhua, Shenzhen Asia Travel, Tianjin TEDA), Brazylii (Palmeiras, Grêmio, Cruzeiro), Portugalii (Sporting), a ostatnio w 2019 roku w kolumbijskim Atlético Nacional.

Wspomniane minuty z Messim zaliczył, gdy wszedł na końcowe minuty spotkania z Urugwajem w ramach kwalifikacji do mundialu w 2014 roku, zmieniając Gonzalo Higuaina. Jego łączny bilans w reprezentacji zamknął się w czterech meczach w 2012 roku.

Bashundhara Kings jest mistrzem kraju sponsorowanym przez Bashundhara Group, czyli jeden z największych koncernów w tym kraju. Transfer Barcosa ma pomóc w zapełnieniu trybun.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy