OFICJALNIE: Jedni przychodzą, drudzy odchodzą. Jon Aurtenetxe opuścił Ekstraklasę

OFICJALNIE: Jedni przychodzą, drudzy odchodzą. Jon Aurtenetxe opuścił Ekstraklasę fot. Miedź Legnica
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Jon Aurtenetxe, były zawodnik Athletic Club czy Celty Vigo, rozstał się z Miedzią Legnica.

„Miedzianka” po awansie do Ekstraklasy postawiła na zaciąg z zagranicy. Przybyli Grecy, Holender, Argentyńczyk, Chilijczyk, Szwajcar czy Bułgar.

Nim do tego doszło, zespół wzmocnił Jon Aurtenetxe. To z nim w składzie udało się właśnie zanotować przeprowadzkę na wyższy poziom. Hiszpan rozegrał wtedy 32 spotkania.

Podczas trwającej kampanii 31-letni środkowy obrońca nie występował już regularnie, dlatego zapadła decyzja o zakończeniu współpracy.

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Defensor na polskich boiskach był oglądany łącznie 41 razy.

Aurtenetxe może pochwalić się naprawdę imponującym CV jak na warunki Ekstraklasy. Bronił barw Athleticu Club, CD Tenerife, Dundee FC, CD Mirandés czy Celty Vigo.

Defensor nie należy do najwyższych, gdyż mierzy nieco ponad 180 centymetrów wzrostu. Braki nadrabia doświadczeniem. Z niego skorzysta jednak już ktoś inny, być może rodacy.

W ostatni dzień okna transferowego w Polsce Miedź Legnica opuścił również Maciej Śliwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy