OFICJALNIE: Jeff Reine-Adélaïde w Olympique'u Lyon. Podwójny rekord transferowy!

OFICJALNIE: Jeff Reine-Adélaïde w Olympique'u Lyon. Podwójny rekord transferowy! fot. OL
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Jeff Reine-Adélaïde zasilił szeregi Olympique'u Lyon.

Środkowy pomocnik dołączył do zespołu z Groupama Stadium na zasadzie transferu definitywnego z Angers i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

„Les Gones” poinformowali w oficjalnym komunikacie, że sprowadzenie przez nich 21-letniego zawodnika kosztowało klub 25 milionów euro, a to oznacza ustanowienie podwójnego rekordu transferowego, ponieważ do tej pory za największą sumę do Olympique'u Lyon trafili Lisandro López i Joachim Andersen, którzy kosztowali po 24 miliony euro. Warto jednak nadmienić, że drugi z nim ma zawarte bonusy zwiększające jego finalną wartość do nawet 30 milionów euro.

Z kolei Angers odnotowało najdroższą sprzedaż w swojej historii. Do tej pory ich za największą sumę ich szeregi opuścił Karl Toko Ekambi, który przed startem poprzednich rozgrywek przeniósł się do Villarrealu za 18 milionów euro.

Ekipa ze Stade Raymond-Kopa może w niedalekiej przyszłości zarobić jeszcze dodatkowe 2,5 miliona euro za sprawą jego występów w OL oraz otrzymać 15% od kwoty jego ewentualnego kolejnego transferu.

Młodzieżowy reprezentant Francji będzie miał za zadanie wypełnić lukę w nowej drużynie po Tanguy'u Ndombele, który przed kilkoma tygodniami trafił do Tottenhamu.

Jeff Reine-Adélaïde swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w szkółce Lens. Tam został wypatrzony przez skautów Arsenalu i następnie został sprowadzony do klubu z Londynu w lipcu 2015 roku. Od tego czasu udało mu się wystąpić w zaledwie ośmiu spotkaniach „Kanonierów” w początkowych fazach krajowych pucharów.

W połowie sezonu 2017/2018 chęć jego zakontraktowania wyraziło Angers, które najpierw pozyskało go na zasadzie półrocznego wypożyczenia, a potem dokonało jego wykupu za nieco ponad 1,5 miliona euro

W sumie środkowy pomocnik strzelił cztery bramki oraz zanotował tyle samo asyst dla zespołu ze Stade Raymond-Kopa w 47 rozegranych meczach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy