OFICJALNIE: Jeszcze jeden Polak we Włoszech! Szymon Emche w Cremonese

OFICJALNIE: Jeszcze jeden Polak we Włoszech! Szymon Emche w Cremonese
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FA Management | Marcin Dobosz

Agencja reprezentująca interesy Szymona Emche potwierdziła jego przeprowadzkę do Cremonese.

Już i tak liczna kolonia polskich piłkarzy w Italii nieustannie się powiększa. Rynek piłkarski w naszym kraju obserwują już nie tylko ekipy z Serie A, ale także z niższych lig i nie inaczej jest w przypadku drugoligowego US Cremonese. To postanowiło poszukać jeszcze głębiej, bowiem nie postawiło na już ogranego w ekstraklasowych bojach gracza, a na występującego w szczecińskiej akademii piłkarskiej Szymona Emche.

Napastnik urodził się w 2001 roku i do tej pory występował w barwach Football Academy School of Excellence w Szczecinie. Akademia koncentruje się na kształceniu piłkarzy do 19. roku życia i teraz może pochwalić się wychowankiem, który postara się podbić zagraniczne boiska.

Emche podpisał umowę z Cremonese, co potwierdziło FA Management. Agencja nie podała jednak szczegółów transakcji oraz w jakiej drużynie będzie występował Polak.

Sprawę precyzuje Marcin Dobosz z „Przeglądu Sportowego”. Według jego informacji Emche podpisał we Włoszech umowę, która będzie obowiązywała w obecnym sezonie. Cremonese już jakiś czas przyglądało się zawodnikowi i w sierpniu zaprosiło go na testy, pozwalając mu na treningi z pierwszym zespołem. Niewykluczone jednak, że zanim snajper zadebiutuje na zapleczu włoskiej Serie A, najpierw zostanie sprawdzony wśród swoich rówieśników.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy