OFICJALNIE: Jeszcze jeden Polak we Włoszech! Szymon Emche w Cremonese

OFICJALNIE: Jeszcze jeden Polak we Włoszech! Szymon Emche w Cremonese
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FA Management | Marcin Dobosz

Agencja reprezentująca interesy Szymona Emche potwierdziła jego przeprowadzkę do Cremonese.

Już i tak liczna kolonia polskich piłkarzy w Italii nieustannie się powiększa. Rynek piłkarski w naszym kraju obserwują już nie tylko ekipy z Serie A, ale także z niższych lig i nie inaczej jest w przypadku drugoligowego US Cremonese. To postanowiło poszukać jeszcze głębiej, bowiem nie postawiło na już ogranego w ekstraklasowych bojach gracza, a na występującego w szczecińskiej akademii piłkarskiej Szymona Emche.

Napastnik urodził się w 2001 roku i do tej pory występował w barwach Football Academy School of Excellence w Szczecinie. Akademia koncentruje się na kształceniu piłkarzy do 19. roku życia i teraz może pochwalić się wychowankiem, który postara się podbić zagraniczne boiska.

Emche podpisał umowę z Cremonese, co potwierdziło FA Management. Agencja nie podała jednak szczegółów transakcji oraz w jakiej drużynie będzie występował Polak.

Sprawę precyzuje Marcin Dobosz z „Przeglądu Sportowego”. Według jego informacji Emche podpisał we Włoszech umowę, która będzie obowiązywała w obecnym sezonie. Cremonese już jakiś czas przyglądało się zawodnikowi i w sierpniu zaprosiło go na testy, pozwalając mu na treningi z pierwszym zespołem. Niewykluczone jednak, że zanim snajper zadebiutuje na zapleczu włoskiej Serie A, najpierw zostanie sprawdzony wśród swoich rówieśników.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy