Oficjalnie: Jevtić w Lechu

Oficjalnie: Jevtić w Lechu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Lech Poznań

Lech nie zwalnia tempa, dokonując trzeciego letniego transferu. Nowym zawodnikiem poznańskiego klubu został Darko Jevtić.

21-letni pomocnik jest piłkarzem i jednocześnie wychowankiem FC Basel, najlepszej drużyny w Szwajcarii. Do Polski trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia, a cała operacja zostanie sfinalizowana, gdy zawodnik przejdzie testy medyczne.

W umowie transferu nie została zawarta klauzula pierwokupu, ale niezwykle istotny jest fakt, że kontrakt Jevticia z macierzystym klubem wygasa wraz z końcem czerwca 2015 roku. Drużyna z Bazylei ma jednak prawo ściągnąć go do siebie z powrotem w styczniu.

Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii we wszystkich kategoriach wiekowych ostatni sezon spędził w Austrii, będąc wypożyczonym do FC Wacker Innsbruck. Był regularnie obserwowany przez wysłanników Lecha, a opinię o jego umiejętnościach przekazał wiceprezes poznaniaków - Piotr Rutkowski

- To kreatywny, bardzo dobry technicznie piłkarz. Jego znakiem rozpoznawczym są niekonwencjonalne sposoby rozegrania piłki i bardzo dobra gra lewą nogą - wyjawił Rutkowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy