OFICJALNIE: João Victor piłkarzem Benfiki

OFICJALNIE: João Victor piłkarzem Benfiki fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: SL Benfica

Benfica oficjalnie ogłosiła transfer João Victora z Corinthians.

Portugalczycy zapłacili 8,5 miliona euro za 55% karty zawodniczej 23-latka. Ta kwota może wzrosnąć do 9,5 miliona euro w przypadku rozegrania przez niego 80% meczów. Kolejne 45% praw do piłkarza należało do Académiki Coimbra. „As Águias” zdecydowali się na wykupienie 25% praw należących do spadkowicza z Liga Portugal 2, co kosztowało półtora miliona euro.

Brazylijski obrońca podpisał pięcioletni kontrakt za 37-krotnymi mistrzami Portugalii. Klauzula wykupu wpisana w jego umowę wynosi 100 milionów euro.

João Victor rozegrał 27 meczów w barwach Corinthians w trwającym sezonie. Łącznie w drużynie z São Paulo wystąpił 75 razy. W ciągu ostatnich dwóch lat młody piłkarz był dwukrotnie wypożyczany – najpierw do Interu de Limeira, a następnie spędził pół roku w Atlético Goianiense.

23-letni stoper był przymierzany do Sevilli, która poszukuje następcy Diego Carlosa. FC Porto również mocno zabiegało o tego piłkarza.

Mówi się, że „Smoki” były już z nim dogadane, ale wtedy pojawiła się propozycja od Benfiki i jego transfer do stołecznego klubu został dopięty w kilka godzin.

Victor będzie siódmym Brazylijczykiem w ekipie z Estádio da Luz. Zagra z takimi rodakami, jak Helton Leite, Lucas Veríssimo, Morato, Gilberto, David Neres czy Rodrigo Pinho.

Dla Benfiki to już piąty transfer letniego okna - wcześniej pozyskano Neresa, Alexandra Baha, Petara Musę oraz Mihailo Risticia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy