OFICJALNIE: Joey Barton dał pomocną dłoń Chedowi Evansowi

OFICJALNIE: Joey Barton dał pomocną dłoń Chedowi Evansowi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fleetwood Town FC | BBC

Fleetwood Town sfinalizowało transfer definitywny Cheda Evansa.

30-letni środkowy napastnik znakomicie spisywał się w ubiegłym sezonie podczas swojego wypożyczenia na Highbury Stadium (18 goli i cztery asysty), nie dziwi zatem fakt, że Joey Barton, menedżer przedstawiciela League One, był zainteresowany jego ponownym zatrudnieniem. Ostatecznie, ku zadowoleniu 36-latka, transfer definitywny doszedł do skutku.

– Ched był naszym celem numer jeden przez całe lato, a za realizację transferu wszystkim w klubie należy się wielkie uznanie – powiedział były zawodnik m.in. Newcastle United.

Sheffield United po wywalczeniu awansu do Premier League nie wiązało planów z Chedem Evansem, co tylko ułatwiło całą transakcję, która według angielskich mediów zamknęła się w kwocie sześciocyfrowej. Walijczyk podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Dodajmy, że wokół 30-latka przez ostatnie lata było niezwykle głośno, a to za sprawą gwałtu, o który został oskarżony w 2012 roku i skazany na pięć lat więzienia. Po odsiedzeniu połowy kary wyszedł jednak na wolność, po czym oczyszczono go z wszelkich zarzutów. Mało tego, w kwietniu bieżącego roku zawodnik otrzymał odszkodowanie od kancelarii prawniczej, która broniła go na jego pierwszym procesie. Z tego tytułu 30-latek otrzymał 800 tysięcy funtów zadośćuczynienia.

Joey Barton, który w tej chwili prowadzi Fleetwood Town, w przeszłości także wielokrotnie miał problemy z prawem oraz dyscypliną. Był m.in. zawieszony na 13 miesięcy za obstawianie meczów piłkarskich, jak również skazany na sześć miesięcy więzienia za pobicie nastolatka (ostatecznie odsiedział 77 dni).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy