OFICJALNIE: Johann Lepenant zawodnikiem Olympique'u Lyon

OFICJALNIE: Johann Lepenant zawodnikiem Olympique'u Lyon
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: Olympique Lyon

Olympique Lyon pozyskał Johanna Lepenanta z Caen.

19-latek zagrał w minionym sezonie 34 mecze na zapleczu Ligue 1 i był jedną z wyróżniających się postaci na tle całej ligi. Lepenant jest defensywnym pomocnikiem. Od października 2021 roku gra w reprezentacji Francji do lat 20, z którą wygrał niedawno turniej Maurice'a Revello (wcześniej Toulon).

Perspektywiczny zawodnik podpisał pięcioletni kontrakt z „Les Gones”. Kwota transferu wyniosła 4,25 miliona euro i może rozrosnąć się  do 6,75 miliona dzięki bonusom.

Klub z Normandii otrzyma również 10 procent od kwoty następnego transferu swojego byłego piłkarza.

Licznik Lepenanta w ekipie SM Caen zatrzymał się na 56 występach i asyście na przestrzeni dwóch sezonów.

Oprócz utalentowanego pomocnika Olympique Lyon pozyskał już w tym oknie Alexandre'a Lacazette'a z Arsenalu oraz Rémy’ego Riou z SM Caen. Prowadzone są także rozmowy z Corentinem Tolisso.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy