OFICJALNIE: Jonas Olsson zakończył karierę

OFICJALNIE: Jonas Olsson zakończył karierę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Instagram | West Bromwich Albion FC

W wieku 36 lat piłkarskie obuwie na kołku postanowił zawiesić Jonas Olsson.

Uczestnik Mistrzostw Europy 2012 organizowanych w Polsce i na Ukrainie w drugiej części poprzedniego sezonu był piłkarzem Wigan Athletic. W barwach tej ekipy udało mu się ostatecznie uzbierać osiem występów. Wcześniej jednak przez ponad osiem i pół sezonu był on związany z West Bromwich Albion.

Przez ten czas środkowy obrońca rozegrał 261 spotkań i strzelił 14 goli, przyczyniając się w znacznym stopniu do utrzymania, ale i powrotu do piłkarskiej elity klubu z zachodniej Anglii. Jedna z legend „The Baggies” w marcu 2017 roku poprosiła władze o rozwiązanie umowy, aby móc powrócić do ojczyzny.

W Szwecji 36-latek dołączył do Djurgårdens IF, z którym w 2018 roku sięgnął po puchar kraju. Następnie wrócił do Anglii, by zaliczyć krótki epizod w „The Latics” i od lipca bieżącego roku pozostawał bez klubu. Ostatecznie, po długim namyśle, 25-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej (ostatni występ we wrześniu 2015 roku) postanowił zakończyć karierę.

West Bromwich Albion zdążyło już poinformować, że liczy na powrót popularnego „Szweda” na The Hawthorns.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy