OFICJALNIE: Jonas zakończył karierę

OFICJALNIE: Jonas zakończył karierę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SL Benfica

Po ponad 14 latach czynnej kariery zawodniczej Jonas Gonçalves Oliveira postanowił zawiesić piłkarskie obuwie na kołku.

Brazylijski napastnik ostatnie lata kariery spędził w Benfice, do której dołączył 12 września 2014 roku. Wówczas był on dostępny jako wolny agent, bowiem wcześniej rozstał się z Valencią. Jak się okazało, decyzja „Orłów” o zakontraktowaniu doświadczonego zawodnika była strzałem w dziesiątkę.

35-latek po pięciu latach odchodzi jako drugi najlepszy strzelec w historii klubu. Łącznie w 183 spotkaniach zdobył on 137 bramek. Ten wynik byłby z pewnością lepszy, gdyby nie problemy zdrowotne, które towarzyszyły Jonasowi podczas ostatnich trzech sezonów. 

Ostatecznie wszechstronny gracz postanowił zakończyć karierę, bo jak powiedział, czuł, że nie byłby w stanie dawać zespołowi tego co wcześniej.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zakończyć karierę w tym klubie. Ja i moja rodzina bardzo tego chcieliśmy. Myślałem o tym, rozmawiałem z najbliższymi i jestem teraz podekscytowany. Cieszę się, że kończę karierę w odpowiednim momencie, ponieważ od tej pory nie byłbym w stanie grać tak, jakbym tego od siebie wymagał - powiedział.

Na pożegnanie Jonas wziął udział w meczu towarzyskim z Anderlechtem, a po ostatnim gwizdku zgotowano mu wielkie oklaski. Obecnie 35-latek chce nieco odpocząć od futbolu i poświęcić czas rodzinie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT! Pięć transferów to za mało. Nicea przygotowuje szósty - HIT!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy