OFICJALNIE: Jonathan Viera odchodzi z Chinese Super League. Czas na wielki powrót do Europy

OFICJALNIE: Jonathan Viera odchodzi z Chinese Super League. Czas na wielki powrót do Europy fot. Li Bo/Xinhua/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Beijing Guoan | Marca

Jonathan Viera nie jest już zawodnikiem Beijing Guoan, o czym poinformowano w ostatnich godzinach. Wkrótce powinien wzmocnić UD Las Palmas.

Jednym z symboli zmian, do których doszło w ostatnich miesiącach w chińskiej piłce, jest ekipa Beijing Guoan, które jeszcze niedawno skupiała wiele ciekawych nazwisk.

Nie tak dawno definitywnie z klubem pożegnał się Fernando. Ponadto w drużynie nie grają już jej niedawni boiskowi liderzy - Renato Augusto (obecnie Corinthians) oraz Kim Min-jae (Fenerbahce). W ostatnich godzinach dołączył do nich też Jonathan Viera.

31-latek, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją łękotki, doszedł z chińskim klubem do porozumienia w kwestii zakończenia współpracy.

Odejście z Beijing Guoan to jednak przygotowanie pod powrót do Hiszpanii. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce ponownie zakotwiczy on w UD Las Palmas.

Strony są właściwie o krok, by ogłosić tę wiadomość światu. Jeszcze w tym tygodniu ofensywny pomocnik powinien zostać zaprezentowany. Z nowym klubem podpisze czteroletni kontrakt.

Przy okazji swojego pobytu w Azji Jonathan Viera rozegrał łącznie 88 meczów, a jego dorobek to 30 goli i 30 asyst.

Urodzony w Las Palmas Viera do Chinese Super League przeniósł się w 2018 roku za 11 milionów euro. Na Wyspy Kanaryjskie ostatni raz wrócił w sierpniu 2019 roku, spędzając tam rundę (i notując imponujące 10 bramek i trzy asysty) w 13 spotkaniach drugiej ligi hiszpańskiej. Teraz wygląda na to, że czas na zakotwiczenie w domu już na dobre.

Trenowane przez Pepe Mela UD Las Palmas między innymi z Jesé i Vierą w składzie ma apetyt na powrót do LaLigi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy