OFICJALNIE: Jordan Larsson zagra w Spartaku Moskwa

OFICJALNIE: Jordan Larsson zagra w Spartaku Moskwa fot. Helsingborgs IF
Karol Brandt
Źródło: Spartak Moskwa

W oficjalnym komunikacie Spartak Moskwa poinformował o dopięciu transferu Jordana Larssona.

22-latek ma za sobą znakomite miesiące, w których imponował formą strzelecką. W 16 meczach Szwed strzelił aż 11 goli i zanotował asystę, co szybko zostało dostrzeżone przez wysłanników Spartaka Moskwa. „Czerwono-Biali”, widząc skalę talentu i zagrożenie ze strony możniejszych klubów, szybko przeszli do działania i wypracowali porozumienie z klubem oraz samym zawodnikiem.

W efekcie Jordan Larsson przybył do Moskwy, gdzie po przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku i będzie zarabiał 1,1 miliona na sezon.

Jego transfer definitywny z IFK Norrköping zamknął się w kwocie 42 milionów szwedzkich koron (cztery miliony euro), co jest równoznaczne z największą sprzedażą w historii przedstawiciela szwedzkiej ekstraklasy.

Drugi w historii Spartaka Moskwa szwedzki zawodnik (po Kimie Källströmie) w nowej drużynie będzie grał w koszulce z numerem 23.

„Dla Czerwono-Białych” to już kolejne spore wzmocnienie w ostatnich dniach, wcześniej bowiem potwierdzono angaż André Schürrle.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy