OFICJALNIE: Jorge Meré w wieku 24 lat opuścił Europę

OFICJALNIE: Jorge Meré w wieku 24 lat opuścił Europę fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Club América

Uważany niegdyś za spory talent Jorge Meré nie będzie dłużej występował w 1.FC Köln. Hiszpan dołączył do meksykańskiego Club América.

Środkowy obrońca zaczynał karierę w Realu Oviedo, z którego w 2010 roku przeniósł się do akademii młodzieżowej Sportingu Gijón. To właśnie w tym klubie zadebiutował na seniorskim poziomie.

Po 56 występach na poziomie LaLigi z propozycją zgłosiło się 1.FC Köln, wykładając siedem milionów euro, co do dzisiaj stanowi największy zarobek w historii hiszpańskiej ekipy.

Jorge Meré przez następne cztery i pół roku rozegrał 96 spotkań, z czego 9 w trwającym sezonie. Swoją obecność zaznaczył dwoma golami oraz asystą.

Teraz, w wieku 24 lat, postanowił opuścić Europę. Jego angaż ogłosił Club América.

„Kozły” na odejściu defensora zarobiły 900 tysięcy euro i będą musiały jak najszybciej wzmocnić linię obrony. Przedtem ich szeregi opuścili bowiem także Rafael Czichos i Sava-Arangel Čestić, nominalni stoperzy.

Dla „Orłów” to już piąte zimowe wzmocnienie, po angażach Jonathana Dos Santosa, Alejandro Zendejasa, Diego Valdésa - najdroższego piłkarza w dziejach klubu oraz wykupieniu Mauro Laíneza.

Wracając do Meré, w przeszłości był on powoływany do młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i raz znalazł się nawet w seniorskiej kadrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy