OFICJALNIE: Jozak zwolniony przez federację Kuwejtu, mimo liderowania w tabeli

OFICJALNIE: Jozak zwolniony przez federację Kuwejtu, mimo liderowania w tabeli fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: KFA

Romeo Jozak nie jest już selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu.

Chorwat został zatrudniony w Kuwejcie w lipcu minionego roku. Tam miał odpowiadać za przygotowanie pierwszej reprezentacji oraz drużyny olimpijskiej.

Kilka dni temu jego zespół rozpoczął walkę w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku, które odbędą się w Katarze. W pierwszym spotkaniu jego podopieczni pokonali Nepal w stosunku 7-0. Kilka dni później musieli jednak uznać wyższość Australii i przegrali 0-3.

Porażka ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem spowodowała, że były trener między innymi Legii Warszawa dał upust swoim emocjom i na pomeczowej konferencji prasowej zasugerował, że jego drużyna nie ma godziwych warunków na przygotowanie się do kolejnych potyczek.

- My tak naprawdę nie mamy, gdzie się przygotowywać. Brakuje nam odpowiednich boisk. Tak, rzeczywiście mamy jakiś tam plac, jednak to bardziej przypomina łąkę, a nie miejsce do grania w piłkę. Dobrze wiecie, co to jest łąka — powiedział Chorwat.

Strata punktów z Australią oraz wspomniana wypowiedź doprowadziły do tego, że 46-latek został zwolniony z piastowanej funkcji. Na razie ciężko ferować, kto go zastąpi.

Po dwóch meczach eliminacji do Mistrzostw Świata Kuwejt plasuje się w tabeli swojej grupy na pierwszy miejscu z dorobkiem trzech punktów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy