OFICJALNIE: Juan Carlos Garrido kontynuuje swoją arabską przygodę

OFICJALNIE: Juan Carlos Garrido kontynuuje swoją arabską przygodę fot. Shutterstock
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: USM Algier

Juan Carlos Garrido został zaprezentowany jako nowy trener USM Algier.

Juan Carlos Garrido to obecnie 54-letni hiszpański trener.

Na początku swojej kariery był on mocno związany z Villarrealem. Pierwotnie był tam koordynatorem młodzieżówki, by potem kilkukrotnie pełnić funkcję opiekuna drużyny rezerw. W końcu dostał też szansę w pierwszym zespole, który poprowadził w aż 105 spotkaniach i osiągnął w nich średnią półtora punktu na mecz. Następnie pracował w Club Brugge, by potem zaliczyć bardzo nieudany epizod w Betisie, który opuścił już po dziesięciu spotkaniach.

Zwolnienie z Sewilli rozpoczęło jednak bardzo ciekawy etap w karierze Garrido. Dziewiątego lipca 2014 roku objął on egipskie El Ahly. Z ekipą z Kairu sięgnął po krajowy puchar oraz zwyciężył w Afrykańskim Pucharze Konfederacji. To zbudowało mu taką markę na arabskim rynku, że od dziewięciu lat trenuje prawie wyłącznie kluby z tamtego rejonu.

Kolejnym przystankiem w karierze 54-latka było saudyjskie Al-Ettifaq, by potem przenieść się do Maroka, gdzie objął Raje Casablanca. Z tym zespołem powtórzył sukces El Ahly, bo ponownie wzniósł zarówno Afrykański Puchar Konfederacji, ale też ten krajowy. Potem w CV Hiszpana znajdziemy Al-Ain FC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, tunezyjskie ES Sahel i ponownie klub z Casablanki, lecz tym razem Wydad AC.

Przerywając wyliczankę arabskich klubów, trafiamy na hiszpańskiego rodzynka w postaci CD Castellón. Nie była to jednak udana przygoda i Garrido szybko wrócił w dobrze znane mu rejony.

Wybór padł na egipskie Ismaily SC, by później ponownie objąć marokański Wydad AC. Został stamtąd zwolniony na początku maja i po kilku miesiącach na bezrobociu podpisał kontrakt z algierskim USM Algier. Jest to jedenasty zespół minionego sezonu, który obecnie ma trzy punkty po trzech kolejkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy