OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! fot. lev radin / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shenzhen FC

Juan Fernando Quintero został oficjalnie piłkarzem chińskiego Shenzhen FC.

Kolumbijczyk trenował z klubem Chinese Super League już od kilku dni, jednak ten nie śpieszył się z oficjalnym potwierdzeniem transakcji. Ostatecznie formalności stało się zadość wraz z podpisaną do 31 grudnia 2023 roku umową.

Jest to zdecydowanie największy transfer tej zimy w Chinach, gdyż River Plate na sprzedaży ofensywnego pomocnika zarobiło blisko sześć milionów euro.

Kariera już 28-letniego piłkarza miała potoczyć się zupełnie inaczej. Wydawało się, że jego talent rozbłyśnie po transferze latem 2013 roku do FC Porto za 10 milionów euro. Tak się jednak nie stało, ale w River Plate, do którego trafił zimą 2018 roku, odbudował się. Rozpoczęły się spekulacje o powrocie do Europy, brutalnie zakończone zerwaniem więzadeł, przez które piłkarz nie grał od marca do października 2019 roku.

Po powrocie po urazie rola Quintero w Buenos Aires została znacznie ograniczona, a forma nie była już tak wysoka. Dlatego przenosi się do Chinese Super League, gdzie od razu powinien stać się gwiazdą ligi.

Quintero ma na koncie 22 występy w reprezentacji Kolumbii, z czego aż siedem na Mistrzostwach Świata (2014 i 2018).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy