OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo

OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo fot. Sao Paulo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte | UOL

São Paulo nie będzie kontynuowało współpracy z Juanfranem.

Nominalny prawy defensor w sierpniu 2019 roku, po grze w Atlético Madryt przez osiem i pół sezonu, postanowił spróbować sił w zupełnie nowym otoczeniu. Tym sposobem przyjął propozycję São Paulo, z którym związał się do końca 2020 roku.

W związku z pandemią koronawirusa Hiszpan ostatecznie przedłużył umowę do końca minionych rozgrywek i liczył na uroczyste pożegnanie na boisku. To nie było mu jednak dane.

Mimo początkowych doniesień o umieszczeniu go na liście powołanych piłkarzy na mecz z Flamengo (2:1), ostatecznie znalazł się poza kadrą. Jak podaje UOL, 36-latek zupełnie się tego nie spodziewał i na pewno nie była to jego decyzja, co sugerowano w Hiszpanii.

Vizzoli, w porozumieniu z klubowymi władzami, postanowił pominąć doświadczonego zawodnika i w efekcie przekreślił jego szanse na pożegnanie w najlepszy możliwy sposób dla gracza. Nie zmienia to jednak faktu, że Juanfran nie będzie już bronił barw São Paulo.

Umowa 22-krotnego reprezentanta „La Furia Roja” wygasa 28 lutego i po tym terminie będzie on dostępny na rynku transferowym jako wolny agent. W najbliższym czasie dwukrotny zdobywca Ligi Europy przeanalizuje swoją przyszłość i podejmie decyzję, czy chce kontynuować karierę.

Juanfran swoją przygodę z „Trójkolorowymi” kończy na 56 występach okraszonych trzema asystami. W przeszłości na boiskach LaLigi rozegrał on 428 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy