OFICJALNIE: Jude Bellingham w Borussii Dortmund

OFICJALNIE: Jude Bellingham w Borussii Dortmund fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potwierdziła transfer Jude’a Bellinghama z Birmingham City.

17-letni Anglik podpisał z BVB długoterminowy kontrakt. Jak można przeczytać w komunikacie, od razu dołączy on do pierwszego zespołu klubu z Zagłębia Ruhry.

Borussia nie poinformowała o kwocie transferu. Według niemieckich mediów dortmundczycy zapłacą za niego 23-25 milionów euro, co uczyni z Bellinghama najdroższego bądź drugiego najdroższego 17-latka w historii piłki (Alexandre Pato niegdyś kosztował Milan 24 miliony euro).

Bellingham jest wychowankiem Birmingham. Anglik zadebiutował w jego pierwszym zespole w obecnym sezonie i utrzymał miejsce w jedenastce. Łącznie wybiegał na murawy Championship 40 razy, notując cztery trafienia i trzy asysty. Młody zawodnik grywa w środku pola, ale również na obu bokach boiska.

Anglik ma na koncie występy w reprezentacjach swojego kraju do lat 15, 16 i 17.

Bellinghamem interesowało się wiele rodzimych klubów. Spośród gigantów Premier League najbardziej na jego zakontraktowaniu zależało Manchesterowi United. Borussia okazała się jednak skuteczniejsza.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy