OFICJALNIE: Julian Draxler przeszedł operację. Możliwy koniec sezonu

OFICJALNIE: Julian Draxler przeszedł operację. Możliwy koniec sezonu fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain poinformowało, że narzekający ostatnio na problemy zdrowotne Julian Draxler przeszedł operację. Najwcześniej powróci on do treningów za miesiąc.

Choć nikt nie wątpi w talent i umiejętności Niemca, tak naprawdę nigdy nie zdołał on na dłuższą metę wywalczyć sobie miejsca w składzie paryskiej ekipy. W związku z tym wydawało się, że gdy jego umowa dobiegnie końca, zmieni on klub. Skrzydłowy bądź ofensywny pomocnik zaskoczył jednak wszystkich i w połowie maja 2021 roku przedłużył swój pobyt w stolicy Francji.

Wówczas zawodnik liczył, że jego sytuacja ulegnie poprawie, ale tak się nie stało. Nadal odgrywa on drugie skrzypce, a w najważniejszych meczach ogląda grę kolegów z ławki rezerwowych.

Idąc tym tropem, nie mogą dziwić ostatnie wypowiedzi Juliana Draxlera, który zasugerował swoje odejście, aby móc się jak najlepiej przygotować, a przede wszystkim pojechać na mundial do Kataru.

Niewykluczone, że 28-latek swój ostatni występ w barwach PSG ma już za sobą. Jak bowiem poinformował klub w raporcie medycznym, reprezentant „Orłów” przeszedł operację prawego kolana, a lekarze skupili się na zewnętrznej części łąkotki.

Wstępnie ma on wrócić do treningów za 30-45 dni. W tym drugim wariancie nie zdążyłby na mecz kończący sezon, w którym rywalem podopiecznych Mauricio Pochettino będzie FC Metz.

Dorobek Draxlera w koszulce ekipy z Parc des Princes to 198 spotkań, 26 goli i 41 asyst.

W tym sezonie nie zagra już na pewno Leandro Paredes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy