OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby

OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus | AC Milan

AC Milan, a następnie Juventus ostatecznie wycofały się z projektu Superligi. Tym sposobem na placu boju (zapewne nie na długo) pozostały już tylko Real Madryt i FC Barcelona.

Turniej miał być ostoją dla gigantów europejskiej piłki, które widziały w nim nie tylko doskonały interes, ale przede wszystkim szansę na lepsze jutro. Wstępnie gotowość udziału w rozgrywkach wyraziło 12 klubów, jednak po protestach angielskich kibiców ta liczba szybko zmalała do sześciu.

Dzisiaj zrezygnowały kolejno Atlético Madryt i Inter Mediolan, a teraz to samo uczyniły AC Milan oraz Juventus. Szczególnie zaskakuje ruch „Starej Damy”, której prezes, Andrea Agnelli, był jednym z największym zwolenników utworzenia Superligi. Nie bez kozery zresztą został wybrany wiceprezesem podmiotu.

„(…) Chociaż Juventus pozostaje przekonany o solidności przesłanek sportowych, handlowych i prawnych projektu, uważa, że obecnie szanse na jego realizację w pierwotnie zakładanej formie są ograniczone” – głosi komunikat włoskiej ekipy.

W efekcie obecnie w strukturach nowego tworu na piłkarskiej mapie świata pozostają jedynie Real Madryt i FC Barcelona.

Pojawiły się doniesienia, że na przedstawicieli angielskiej Premier League zostaną nałożone kary finansowe za niewywiązanie się z warunków umowy, ale w tej sytuacji trudno wyobrazić sobie egzekwowanie zapisów prawnych.

***

Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy