OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera

OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera fot. Vitesse
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Vitesse

Phillip Cocu objął stanowisko szkoleniowca Vitesse. Tym samym Holender będzie od teraz odpowiadał za wyniki osiągane przez zespół Kacpra Kozłowskiego oraz Bartosza Białka.

Przedstawiciele ekipy z Arnhem zostali w ubiegłych dniach zmuszeni do gorączkowego rozejrzenia się za nowym trenerem po tym, jak Thomas Letsch postanowił skorzystać z okazji do przejęcia VfL Bochum.

Z pozoru mogło się wydawać, że Vitesse będzie trudno znaleźć odpowiedniego fachowca do kontynuowania misji rozpoczętej przez 54-latka. Tymczasem klub zaskoczył z pewnością wielu obserwatorów, bo w poniedziałkowi wieczór ogłosił fakt nawiązania współpracy z Phillipem Cocu.

Siedmiokrotny mistrz Holandii - cztery razy w charakterze piłkarza i trzy razy jako szkoleniowiec PSV Eindhoven - oraz wieloletni zawodnik Barcelony związał się z „Żółto-Czarnymi” umową ważną do 30 czerwca 2024 roku.

- Vitesse to ciepły klub ze sportowymi ambicjami, w którym występowałem jako gracz i mam z tego okresu miłe wspomnienia. Powrót tutaj w charakterze trenera oczywiście napawa mnie dumą. To dla mnie odpowiedni zespół na ten czas. Oczywiście klub wychodzi z trudnej sytuacji i trudnego startu w rozgrywkach, ale wierzę w jakość zawodników i nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z zespołem i sztabem - powiedział blisko 52-letni szkoleniowiec, który bronił barw ekipy z Arnhem w latach 1990-1995.

Nowy opiekun Kacpra Kozłowskiego i Bartosza Białka udanie rozpoczął swoją samodzielną pracę jako szkoleniowiec we wspomnianym PSV, ale potem kompletnie zawiódł pokładane w nim oczekiwania Fenerbahçe oraz Derby County.

Z tym ostatnim zespołem rozstał się w listopadzie 2020 roku i od tego czasu poszukiwał dla siebie odpowiedniej drużyny do rozpoczęcia nowego wyzwania, by postawić na Vitesse.

„Żółto-Czarni” zajmują po siedmiu kolejkach odległe czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu wywalczonych punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy