OFICJALNIE: Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie osłabiona. AS Monaco zablokowało wyjazd piłkarza

OFICJALNIE: Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie osłabiona. AS Monaco zablokowało wyjazd piłkarza fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFB

Ismail Jakobs został pozbawiony szansy wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. AS Monaco nie udzieliło mu zgody na wyjazd do Tokio po dopięciu formalności związanych z jego pozyskaniem.

Reprezentacja Niemiec była nie tak dawno upatrywana w gronie ścisłych faworytów do włączenia się do walki o złoty medal na turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich.

W ostatnim czasie ta sytuacja zaczęła ulegać zmianie po tym, jak selekcjoner Stefan Kuntz został zmuszony do zastąpienia dwóch zawodników, którzy nie tak dawno sięgnęli z prowadzoną przez niego drużyną po Mistrzostwo Europy U-21. Mowa tu o takich graczach jak Josha Vagnoman (HSV) i Niklas Dorsch (Augsburg). Pierwszy z nich zmaga się z kontuzją mięśniową, a drugi po przeprowadzce z Gentu do Augsburga postanowił zrezygnować z wyjazdu do Tokio.

Ich miejsce w kadrze zajęli Keven Schlotterbeck (Freiburg) oraz Ragnar Ache (Eintracht Frankfurt).

Teraz do grona nieobecnych dołączył także Ismail Jakobs. Wszechstronny zawodnik dopiął w poniedziałek wszystkie niezbędne formalności związane z przeprowadzką z 1. FC Köln do AS Monaco i następnie nowy pracodawca Niemca poinformował tamtejszy związek, że blisko 22-letni zawodnik nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie.

Stefan Kuntz nie zdecydował się zastąpić go innym piłkarzem, dlatego nasz zachodni sąsiad w 18-osobowym składzie uda się do Azji, gdzie w fazie grupowej zmierzy się z Brazylią, Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Arabią Saudyjską.

Turniej piłkarski w Tokio rozpocznie się 21 lipca i zakończy 7 sierpnia.

KADRA NIEMIEC NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

Bramkarze:
Svend Brodersen (Yokohama FC);
Florian Müller (Stuttgart);
Luca Plogmann (Werder Brema).

Obrońcy:
Benjamin Henrichs (RB Lipsk);
Amos Pieper (Arminia Bielefeld);
David Raum (Hoffenheim);
Jordan Torunarigha (Hertha Berlin);
Felix Uduokhai (Augsburg);
Keven Schlotterbeck (Freiburg).

Pomocnicy i napastnicy:
Ragnar Ache (Eintracht Frankfurt);
Nadiem Amiri (Bayer);
Maximilian Arnold (Wolfsburg);
Max Kruse (Union Berlin);
Eduard Löwen (Bochum);
Arne Maier (Hertha Berlin);
Marco Richter (Augsburg);
Anton Stach (Greuther Fürth);
Cedric Teuchert (Union Berlin).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy