OFICJALNIE: Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie osłabiona. AS Monaco zablokowało wyjazd piłkarza

OFICJALNIE: Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie osłabiona. AS Monaco zablokowało wyjazd piłkarza fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFB

Ismail Jakobs został pozbawiony szansy wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. AS Monaco nie udzieliło mu zgody na wyjazd do Tokio po dopięciu formalności związanych z jego pozyskaniem.

Reprezentacja Niemiec była nie tak dawno upatrywana w gronie ścisłych faworytów do włączenia się do walki o złoty medal na turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich.

W ostatnim czasie ta sytuacja zaczęła ulegać zmianie po tym, jak selekcjoner Stefan Kuntz został zmuszony do zastąpienia dwóch zawodników, którzy nie tak dawno sięgnęli z prowadzoną przez niego drużyną po Mistrzostwo Europy U-21. Mowa tu o takich graczach jak Josha Vagnoman (HSV) i Niklas Dorsch (Augsburg). Pierwszy z nich zmaga się z kontuzją mięśniową, a drugi po przeprowadzce z Gentu do Augsburga postanowił zrezygnować z wyjazdu do Tokio.

Ich miejsce w kadrze zajęli Keven Schlotterbeck (Freiburg) oraz Ragnar Ache (Eintracht Frankfurt).

Teraz do grona nieobecnych dołączył także Ismail Jakobs. Wszechstronny zawodnik dopiął w poniedziałek wszystkie niezbędne formalności związane z przeprowadzką z 1. FC Köln do AS Monaco i następnie nowy pracodawca Niemca poinformował tamtejszy związek, że blisko 22-letni zawodnik nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie.

Stefan Kuntz nie zdecydował się zastąpić go innym piłkarzem, dlatego nasz zachodni sąsiad w 18-osobowym składzie uda się do Azji, gdzie w fazie grupowej zmierzy się z Brazylią, Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Arabią Saudyjską.

Turniej piłkarski w Tokio rozpocznie się 21 lipca i zakończy 7 sierpnia.

KADRA NIEMIEC NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

Bramkarze:
Svend Brodersen (Yokohama FC);
Florian Müller (Stuttgart);
Luca Plogmann (Werder Brema).

Obrońcy:
Benjamin Henrichs (RB Lipsk);
Amos Pieper (Arminia Bielefeld);
David Raum (Hoffenheim);
Jordan Torunarigha (Hertha Berlin);
Felix Uduokhai (Augsburg);
Keven Schlotterbeck (Freiburg).

Pomocnicy i napastnicy:
Ragnar Ache (Eintracht Frankfurt);
Nadiem Amiri (Bayer);
Maximilian Arnold (Wolfsburg);
Max Kruse (Union Berlin);
Eduard Löwen (Bochum);
Arne Maier (Hertha Berlin);
Marco Richter (Augsburg);
Anton Stach (Greuther Fürth);
Cedric Teuchert (Union Berlin).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy