OFICJALNIE: Kadra Nowej Zelandii na Mistrzostwa Świata U-20

OFICJALNIE: Kadra Nowej Zelandii na Mistrzostwa Świata U-20
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NZF

Des Buckingham ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Nowej Zelandii na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Nowa Zelandia swój szósty udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Hondurasem, Norwegią oraz Urugwajem w grupie C.

Do tej pory największym sukcesem drużyny ze strefy Oceanii było dwukrotne wywalczenie awansu do fazy pucharowej na tej imprezie w jej dwóch poprzednich edycjach.

W kadrze zespołu, z którym ekipa prowadzona przez Jacka Magierę mogłaby się zmierzyć w 1/8 finału, nie ma zbyt wielu znanych zawodników szerszemu gronu kibiców. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że znaleźli się w niej trzej gracze pierwszej reprezentacji Nowej Zelandii - Sarpreet Singh, Liberato Cacace oraz Michael Woud. Pierwsza dwójka może ponadto liczyć na regularną grę w barwach Wellington Phoenix. Z kolei trzeci z nich pełni funkcję rezerwowego bramkarza w holenderskim Willem II.

Poza wspomnianym wyżej golkiperem powołanie na turniej otrzymali jeszcze czterej inni gracze szkolący się w Europie - Max Mata, Trevor Zwetsloot, Leon van den Hoven i George Stanger.

KADRA NOWEJ ZELANDII U-20

BRAMKARZE:
Michael Woud (Willem II),
Cameron Brown (Central United),
Zac Jones (Wellington Phoenix).

OBROŃCY:

George Stanger (Hamilton Academical),
Nando Pijnaker (Eastern Suburbs),
Dalton Wilkins (Eastern Suburbs),
Gianni Stensness (Wellington Phoenix),
Liberato Cacace (Wellington Phoenix),
Callan Elliot (Wellington Phoenix).

POMOCNICY:

Dane Schnell (Western Springs),
Joe Bell (University of Virginia),
Dominic Wooldridge (Eastern Suburbs),
Willem Ebbinge (Wellington Phoenix),
Sarpreet Singh (Wellington Phoenix),
Elijah Just (Eastern Suburbs),
Leon van den Hoven (RKC Waalwijk),
Trevor Zwetsloot (Werder Brema).

NAPASTNICY:

Matt Conroy (Western Springs),
Max Mata (Grasshopper),
Ben Waine (Wellington Phoenix),
Callum McCowatt (Eastern Suburbs).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy