OFICJALNIE: Kadra Polski kobiet na mecze decydujące o awansie na Mistrzostwa Europy
2024-11-20 16:41:40; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet Nina Patalon ogłosiła listę 23 zawodniczek powołanych na dwumecz z Austrią w finale baraży o EURO 2025 w Szwajcarii.
„Biało-czerwone” w fazie grupowej eliminacji przegrały już z tym zespołem 1:3, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Zanotowały również po dwie porażki z drużyną Niemiec i Islandii.
Mimo to zakwalifikowały się do baraży poprzez Ligę Narodów i ich w ramach wygrały w półfinale z Rumunią 2:1 w Bukareszcie i 4:1 na własnym terenie.
W porównaniu z kadrą na tamten dwumecz zabrakło teraz bramkarki GKS-u Katowice Kingi Seweryn, którą zastąpiła Natalia Radkiewicz z Pogoni Szczecin, a także zawodniczki Górnika Łęczna Klaudii Lefeld.Popularne
Reprezentacja Polski kobiet podejmie Austriaczki 29 listopada o godzinie 18:00 na Polsat Plus Arenie w Gdańsku, a 3 grudnia o 18:15 zmierzy się ze swoimi rywalkami na Franz Horr Stadion w Wiedniu.
***
Kadra reprezentacji Polski kobiet:
Bramkarki:
Kinga Szemik (West Ham United)
Natalia Radkiewicz (Pogoń Szczecin)
Oliwia Szperkowska (Birmingham City)
Obrończynie:
Wiktoria Zieniewicz (FC Fleury 91)
Milena Kokosz (Åsane Fotball)
Oliwia Woś (FC Basel)
Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
Emilia Szymczak (FC Barcelona)
Małgorzata Mesjasz (AC Milan)
Sylwia Matysik (1. FC Köln)
Kayla Adamek (Stade de Reims)
Pomocniczki:
Tanja Pawollek (Eintracht Frankfurt)
Martyna Brodzik (Pogoń Szczecin)
Dominika Grabowska (TSG 1899 Hoffenheim)
Ewelina Kamczyk (FC Fleury 91)
Adriana Achcińska (1. FC Köln)
Klaudia Słowińska (GKS Katowice)
Napastniczki:
Ewa Pajor (FC Barcelona)
Nadia Krezyman (Dijon FCO)
Martyna Wiankowska (1. FC Köln)
Klaudia Jedlińska (Dijon FCO)
Natalia Padilla-Bidas (Sevilla)
Aleksandra Zaremba (Costa Adeje Tenerife)