Oficjalnie: Kalu Uche w Katarze

Oficjalnie: Kalu Uche w Katarze
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: El Jaish

Kalu Uche zdecydował się na zmianę barw klubowych. Z tureckiej Kasımpaşy przenosi się do katarskiego El Jaish.

Nigeryjski ofensywny pomocnik lub napastnik podpisał dwuletnią umowę z nowym klubem. Przyczyną transferu w tym momencie są oczywiście zaległości finansowe, których wypłaty Uche nie mógł się doczekać.
 
Kwota transakcji nie została ujawniona, jednak lokalne media spekulują, że wyniosła 3,5 miliona euro.
 
Na pozycji jednego z najlepszych/najdroższych zawodników El Jaish 30-letni Uche zastępuje Karima Zianiego. Algierczyk niedawno przeniósł się do Al-Arabi.
 
Kalu Uche w Europie grał od 2000 roku, kiedy trafił do rezerw Espanyolu. Niebawem przeniósł się do Wisły Kraków, w której barwach w ciągu kilku lat gry zdążył się wypromować na tyle, że sięgnęło po niego na zasadzie wypozyczenia Bordeaux, a potem już definitywnie Almeria. Przygodę z tym hiszpańskim klubem zakończył w 2011 roku, gdy skusiły go pieniądze szwajcarskiego Neuchâtel Xamax, ten projekt jednak upadł bardzo szybko, sprawa zakończyła się spektakularnym bankructwem. W związku z tym wrócił już do pierwszego zespołu Espanyolu, aby niedługo potem spróbować swoich sił w Turcji.
 
El Jaish zajmuje trzecią pozycję w bieżącym sezonie katarskiej Stars League. W poprzednim udało się zająć bardzo dobrą lokatę, bo trzecią, gwarantującą udział w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy