OFICJALNIE: Kamil Wilczek wrócił do Ekstraklasy

OFICJALNIE: Kamil Wilczek wrócił do Ekstraklasy fot. Piast Gliwice
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piast Gliwice

Kamil Wilczek został zaprezentowany jako nowy gracz Piasta Gliwice.

Doświadczony napastnik odniósł się nie tak dawno w entuzjastyczny sposób do możliwości nawiązania współpracy z jednokrotnym mistrzem Polski i jednocześnie zapewnił, że priorytetem dla niego pozostaje wypełnienie obowiązującego go kontraktu z Kopenhagą do końca czerwca 2023 roku.

Inne plany w stosunku do osoby 34-letniego zawodnika mieli jednak przedstawiciele duńskiego zespołu, którzy poprzez pozyskiwanie nowych ofensywnych piłkarzy dali wyraźnie do zrozumienia Kamilowi Wilczkowi, że nie ma on już czego szukać w ich drużynie.

Były gracz Zagłębia Lubin, Capri, Brøndby IF czy Göztepe przyjął taki stan rzeczy do wiadomości i zaczął prowadzić negocjacje z Piastem Gliwice, które zakończyły się osiągnięciem pełnego porozumienia.

Dzięki temu FC Kopenhaga rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z trzykrotnym reprezentantem Polski, co umożliwiło mu zaliczenie wolnego transferu do zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika.

34-latek związał się z nim umową ważną do 30 czerwca 2024 roku z zawartą opcją jej przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego transferu. Moja sytuacja w ostatnim czasie nie była najłatwiejsza, dlatego cieszę się z możliwości powrotu i podpisania umowy z Piastem. Za każdym razem, kiedy wracałem do Piasta, zespół był co najmniej poziom wyżej. Kiedy przychodziłem po raz pierwszy, był w zupełnie innym miejscu. Teraz wracam po siedmiu latach gry zagranicą i wyraźnie widać, że klub jest dużo wyżej i w ostatnich latach napisał naprawdę wielką historię, więc tym bardziej cieszę się, że wracam - powiedział piłkarz, który bronił barw ekipy z Gliwic w latach 2009-2010 i 2013-2015.

Środkowy napastnik jest piątym zimowym nabytkiem ekstraklasowego zespołu. Przed nim jego szeregi zasilili Tihomir Kostadinow, Rauno Sappinen, Michał Kaput oraz Constantin Reiner.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy