OFICJALNIE: Kara od UEFA podtrzymana. Dziesięcioletnia dyskwalifikacja i milion euro grzywny dla Skënderbeu

OFICJALNIE: Kara od UEFA podtrzymana. Dziesięcioletnia dyskwalifikacja i milion euro grzywny dla Skënderbeu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie utrzymał karę nałożoną w zeszłym roku przez UEFA na Skënderbeu Korcza.

Albański klub został zdyskwalifikowany przez europejską centralę piłkarską na 10 lat w organizowanych przez nią rozgrywkach i nałożono na niego milion euro grzywny. UEFA uznała bowiem, że Skënderbeu ustawiało swoje spotkania. Jego działacze złożyli odwołanie od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Po wielu miesiącach oczekiwań kara została utrzymana.

UEFA przyjęła to orzeczenie z zadowoleniem. Wcześniej jej pracownicy przez długi czas analizowali sprawę Skënderbeu. Zespół z Albanii miał ustawić wyniki około 50 spotkań. Wśród nich były mecze międzynarodowe.

Europejska centrala piłkarska wpadła na trop oszustw dzięki Betting Fraud Detection System. Zainaugurowany w 2009 program monitoruje rynek bukmacherski, szukając podejrzanych zakładów, które mogą wskazywać na ustawianie wyników meczów. Analizie poddawane są zarówno spotkania europejskich pucharów, jak i starcia rodzimych lig.

Skënderbeu jest ośmiokrotnym mistrzem Albanii. W latach 2011-2016 zespół z Korczy sięgnął po sześć tytułów z rzędu. Ostatni sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy