OFICJALNIE: Karazor w Stuttgarcie

OFICJALNIE: Karazor w Stuttgarcie fot.
Jan Piekutowski
Źródło: VfB Stuttgart

VfB Stuttgart ogłosiło pozyskanie Atakana Karazora.

Defensywny pomocnik dołączył do „Die Schwaben” na zasadzie transferu definitywnego i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku. Nieoficjalnie mówi się, że zespół skazany na grę w barażach o utrzymanie w Bundeslidzie zapłacił za niego blisko milion euro.

22-latek dołączył przed startem poprzedniego sezonu do Holstein Kiel z rezerw Borussii Dortmund. Od tego czasu rozegrał 25 spotkań dla ekipy z zaplecza niemieckiej elity, w których strzelił trzy bramki oraz zanotował tyle samo asyst.

- Atakan radził sobie naprawdę dobrze w obecnych rozgrywkach. Śledziliśmy jego rozwój od dłuższego czasu i jesteśmy przekonani o jego umiejętnościach i potencjale. Spodziewamy się, że w naszym klubie nadal będzie dobrze prosperował, a także stanie się ważną częścią zespołu – podsumował członek sztabu, Thomas Hitzlsperger.

- Chciałem podziękować Stuttgartowi za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Chcę się teraz odpłacić jak najszybciej i najlepiej. Życzę swojej drużynie powodzenia w barażach i już nie mogę doczekać się, aby poznać kolegów z szatni. Pragnę także podziękować wszystkim ludziom związanym z Holsteinem Kiel. Bardzo pomogli mi w rozwoju mojej kariery i wierzę, że spędziliśmy razem piękne dwa lata - dodał defensywny pomocnik, który jest drugim letnim wzmocnieniem zespołu z Mercedes-Benz Arena. Przed nim kontrakt z klubem podpisał Mateo Klimowicz (więcej - TUTAJ).

Przypominamy, że VfB Stuttgart czeka wkrótce barażowe starcie o utrzymanie w Bundeslidze. Ich rywalem będzie Union Berlin, w którym występuje Rafał Gikiewicz.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy