OFICJALNIE: Karol Świderski ma nowego rywala. Kerwin Vargas w Charlotte FC

OFICJALNIE: Karol Świderski ma nowego rywala. Kerwin Vargas w Charlotte FC fot. Charlotte FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Charlotte FC

Charlotte FC poinformowało o zakontraktowaniu 20-letniego Kolumbijczyka Kerwina Vargasa.

Klub z Północnej Karoliny wzmacnia swoje ofensywne pozycje. Po transferach młodego brazylijskiego atakującego Viniciusa Mello i Kamila Jóźwiaka przyszedł czas na kolejny przyszłościowy ruch. Charlotte FC ogłosiło transfer 20-letniego kolumbijskiego napastnika Kerwina Vargasa z portugalskiego CD Feiręs.

Młody Kolumbijczyk parafował z nowym pracodawcą umowę wiążącą na dwa lata - z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony. Transakcja wyniosła 1,8 miliona euro.

Vargas swoje piłkarskie szlify zbierał w Portugalii. Tam występował w barwach wspomnianego wcześniej drugoligowego CD Feiręs. Do tej pory na poziomie seniorskiej piłki rozegrał w 31 spotkań, które okrasił ośmioma bramkami. Napastnik z Ameryki Południowej otrzymał status U-22 Initative Player - kontrakt przeznaczony dla młodych zawodników, niewpływający na ograniczenia budżetowe klubu.

Operacja ściągnięcia Kerwina Vargasa została sfinalizowana na dzień przed końcem okienka transferowego w Major League Soccer.

Charlotte FC zdecydowanie nie może uznać dotychczasowego sezonu za udanego. Na ten moment podopieczni Davida Teppera zajmują 11. miejsce we Wschodniej Konferencji rozgrywek ligowych. Z tego powodu klub próbuje zwiększyć poziom składu, sięgając po nowych ofensywnych zawodników.

W drużynie, rozgrywającej swoje mecze na Bank of America Stadium, występują Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Pierwszy z nich jest najlepszym strzelcem klubu (cztery bramki).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy