OFICJALNIE: Kasper Dolberg wrócił do domu
2025-09-02 23:51:16; Aktualizacja: 5 godzin temu
Kasper Dolberg powrócił po sześciu latach przerwy do Ajaksu Amsterdam.
Wielokrotny reprezentant Danii zbierał wiele pochwał po wejściu na seniorski poziom w barwach holenderskiej drużyny. Wpłynęło to na pojawienie się dużego zainteresowania jego usługami, co przerodziło się finalnie w zaliczenie niespodziewanej przeprowadzki do OGC Nice za 20,5 miliona euro przed sześcioma laty.
Kasper Dolberg zaliczył obiecujące wejście do zespołu z Ligue 1, ale potem prezentował się w nim mocno przeciętnie. Odbudować napastnikowi nie udało się też na wypożyczeniach w Sevilli oraz Hoffenheim, co nie wróżyło mu najlepiej na dalsze lata kariery.
Na szczęście w strukturach Anderlechtu znalazł dla siebie odpowiednie miejsce i to na tyle, że na finiszu letniego okna w Holandii otrzymał propozycję powrotu do Ajaksu Amsterdam, z której skorzystał.Popularne
Przedstawiciel Eredivisie został zmuszony do uzupełnienia ofensywnej formacji po sprzedaży Briana Brobbeya do Sunderlandu i postawił na sprowadzonego przed laty wychowanka, pozyskując go za 10 milionów euro podstawy i dwa miliony euro w dodatkach.
Dolberg związał się z Ajaksem Amsterdam umową ważną do 30 czerwca 2029 roku.
Swój pobyt w Anderlechcie zamknął na zdobyciu 45 bramek i zaliczeniu 16 asyst w 119 występach.